Kişisel Bakım,  Kozmetik,  Saç Bakımı

Ocak 2024 – Bitenler

Merhabalar blog ailem,

6 günlük bir aranın ardından, yeniden bir blog yazısı ile karşınızdayım. Bugünkü yazımda; Ocak ayında bitirdiğim tüm ürünlerle ilgili yorumlarımı, bu yazımda paylaşacağım.

1- Acacia Jean’s Color Direkt Krem Boya Deep Red Koyu Kızıl

2- New Well Likit Ruj No: 01

3- Golden Rose Mat RujVelvet Matte Lipstick No: 23

  • Rujun fotoğrafını çekmeyi unuttuğum için ürünün görselini buraya ekleyemedim. En sevdiğim bordo rujlarımdan biriydi. Hatta bittiği için bu ruju, ikinci kez almıştım. Şimdi, son kullanma tarihi geçtiği için elden çıkarmak durumundayım. Bir de, şu an bu tonlarda saç renkleri kullanmadığım için bu renk rujları süremiyorum. Onun yerine, daha kırmızı tonlarda bordolar tercih ediyorum. Vişne çürüğü, mürdüm tonlarında mat ruj arayanlar, bu renge bir şans verebilir. Detaylı ürün inceleme yazısını, şuraya tıklayıp okuyabilirsiniz.

4- Beaulis Glide It Eyeliner 399 Dark Berry

  • Bu eyeliner‘ı bana, arkadaşım yazın hediye almıştı. Rengini çok beğenmiştim, tam benlik bir renk tonu var. Kızıl saçla da çok güzel uyum sağlayan bir renk tonu var. İsmi gibi berry tonlarda bir rengi var. Biraz kızıla çalan, vişne çürüğü, mürdüm tonlarında bir eyeliner. Şarap kızılına da benzetiyorum rengini. Hatta, yukarıda bahsettiğim rujla renk tonu çok benziyor. Bu eyeliner’ı da çok severek kullandım. Ancak ben likit eyeliner kullanmayı daha çok seviyorum. Onlar daha ıslak, opak ve keskin renk sonuçları veriyor. Ben daha rengi belirgin, daha net eyeliner görünümünden hoşlanıyorum. O yüzden keçe uçlu eyelinerların ıslaklığı, bana biraz yetersiz geliyor. Ancak bu ürünü renk olarak aşırı beğendim. Ürünü yazdan beri kullanıyorum ve artık ucuna az ürün gelmeye başlamıştı. Rengi de eskisi gibi olmadığı için artık bu ürünü de elden çıkardım. Renk tonunu ve detaylı inceleme yazısını, şurada bulabilirsiniz.

5- Golden Rose Dream Eyebrow Pencil 307

  • Yıllardır kullandığım, sonunda bitirdiğim kaş kalemim. Bu kaş kalemini, çok severek kullandım. Kapağındaki fırçası ise çok işime yaradı. Kaşları çok güzel tarıyor ve sabitliyor. Fotoğraftaki soldan ilk kalem. Kalemi dibine kadar kullandım ve bu ay elden çıkardım. Artık far ile kaşlarımı doldurduğum için yeniden kaş kalemi almaya gerek duymuyorum. Bu kaş kalemi, biraz sıcak tonlarda bir kahve idi. Ben şu an, daha doğal görüntüden hoşlandığım için küllü, soğuk kahve tonlar kullanıyorum kaşlarımda. Eskisi gibi kaşlarımı doldurmuyorum. Sadece daha net görünüm için seyrek olan kısımlara küllü kahve göz farı ile renk veriyorum. Küllü kahve tonlarının kaşlarımda, sıcak kahvelere kıyasla daha güzel uyum sağladığını gördüm. Fakat bu kalemi de çok beğenmiştim. Ucu ve yapısı, yumuşacık ve pudramsıydı. Sıcak kahve tonlarında kaş kalemi arıyorsanız, bu kaleme bakabilirsiniz. Ürün inceleme yazısı için şuraya tıklayın.

6- Garnier Hyaluronik Aloe Temizleme Jeli

  • Saç boyası ve kozmetik ürünlerinden sonra şimdi, bu ay bitirdiğim kişisel bakım ürünlerine geçmek istiyorum. Bildiğiniz gibi yıllarca La Roche Posay markasının yüz temizleme jelini kullandım. Uzun yıllar bu jelden vazgeçemedim. Çünkü yüzüme çok iyi geliyordu ve sivilce oluşumunu önlüyordu. Ancak yüzümde çok kuruma olduğu için Garnier‘in hyaluronik aloe yüz temizleme jeline geçmiştim. Bu ürünü de çok severek kullanıyorum. Neredeyse her ay bitiyor ve bittikçe yenisini alıyorum. Herhalde 10’a yakın şişe bitirmişimdir. Bu ay da bu ürünü çok severek kullandım ve bitirdim. En sevdiğim özellikleri; kokusu, yumuşak ve ince yapısı, yüzümü kurutmadan, germeden temizlemesi, cildimi ve gözeneklerimi sıkılaştırması ve sivilce yapmaması. Favori yüz temizleme ürünlerimden biri olduğu için mutluyum. Detaylı ürün inceleme yazısını, şurada bulabilirsiniz.

7- Aqualin Güzellik Sabunu Siyah Üzüm

  • Bu sabunu, daha önce hiç kullanmamıştım. Kokusu çok güzel ve ürünü yalnızca vücut için kullandım. İçerisinde tanecikler olduğu için peeling etkisinde bulunuyor cilde. Cildi yumuşatıyor, daha pürüzsüz yapıyor. Ben sabunun taneciklerini, biraz büyük buldum. Bu yüzden ürünü, cildim hassas olduğu için sadece bacaklarımda kullandım. Cildi pürüzsüzleştirme etkisini beğendim. Ciltteki ölü deriyi atmaya yaradı. Ancak tanecikleri biraz büyük olduğu için sürekli kullanıma uygun bir ürün değil benim için. Bitince yeniden almadım. Fakat bu markanın diğer sabunlarına bakabilirim. Çünkü kokuları gerçekten çok güzel.

8- Colgate Advanced White Charcoal

  • Colgate markasının diş macunlarını, çok severek kullanıyorum. Bence beyazlaştırma ve parlaklık verme konusunda çok başarılı ürünleri var. Bu ürününü ilk kez kullandım ve memnun kaldığım için yeniden alabilirim. Dişleri çok güzel temizliyor, uzun süreli ferahlık ve koruma sağlıyor. Dişleri bir iki ton beyazlatıyor ve müthiş bir parlaklık veriyor. Düzenli kullanımda olumlu etkilerini görmek mümkün. Rengi de çok siyah değil, siyah-gri arası bir rengi var.

Benim bu ay bitirdiğim ürünler bunlardı. Sizler de favori ürünlerinizi, benimle paylaşabilirsiniz.

Saç boyama, saç bakımı, tanıtım yazıları, pr & marka iş birlikleri ya da aklınıza gelebilecek birçok konuda merak ettikleriniz ve danışmak istedikleriniz için bana aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz:

Mail: ebrubektasoglu@gmail.com

Facebook

Tumblr

X: @ebrubektasoglu

Instagram: @ebru.bektasoglu

Portfolyom: Behance

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir