Saç Bakımı

Haftanın Biten Saç Bakımı Ürünleri

Merhabalar blog ailem,

Bugünkü yazımda sizlerle; bu hafta bitirdiğim ve elden çıkardığım saç bakımı ürünleri ile ilgili yorumlarımı paylaşacağım.

Söze öncelikle, saç bakımı yağlarıyla başlamak istiyorum:

1- Arifoğlu Kekik Yağı Bitkisel Uçucu Yağ

  • Bu yağı, birkaç yıl önce satın almıştım. Bazen doğal yağlarla, saçlarıma maske yapıyorum. Kekik kokusunu sevdiğim için ve saç için de faydaları olduğunu duyduğum için bu ürünü almıştım. Kokusu biraz keskin. Ancak kekik kokusunu sevdiğim için beni hiç rahatsız etmedi. Damlalıklı kapağının olması güzel, bu sayede kullanışlı bir ürün. Serum şişesine benzeyen tasarımı da çok güzel. Ben bu yağı, doğal zeytinyağı ve elimdeki diğer doğal saç bakım yağlarıyla karıştırarak kullanmıştım. Kekik yağı, yapı olarak yoğun olduğu için zeytinyağı ile karıştırınca, ürün daha işlevsel hale geliyordu. Saçlarıma güzel bir yumuşaklık sağlamıştı etki olarak. Kokusu saçta birkaç gün kalabiliyor. Bu sebeple, saçımda kokusunun kalmaması için yağı saçımdan arındırırken, saçlarımı birkaç kere daha şampuanlayıp durulamıştım. Bir de ben bu yağı, hasta olduğumda burnum tıkalıyken, nefesimi açmak için kullanmıştım. Sadece kapağını açıp koklamam yetiyordu. Kokusu keskin olduğu için burnum açılıyordu. Tekrar bu ürünü alır mıyım, şu an için ihtiyaç duymuyorum. Elimde farklı markaların saç bakım yağları var. Şimdilik onları kullanıyorum. Kekik yağının farklı kullanım alanları var mı, eğer sizler bu konuda bilgi sahibi iseniz, mutlaka yorumlarınızı benimle de paylaşın.

Küçük bir not: Bu ürünü ve kullandığım hiçbir saç bakım yağını, saç derime değdirmiyorum. Yalnızca, saç uçlarım için kullandım.

2- Extrem Natural Saç Bakım Yağı

  • Bu saç yağını da, A101 marketten, deneme amaçlı satın almıştım. Farklı saç yağlarının birleşimi gibi duruyor. İçeriğinde, birden fazla farklı farklı saç yağları mevcut. Bu ürünü de, zeytinyağı ile karıştırarak kullanmıştım. Sadece saç uçlarıma uygulamıştım. Saçlarıma etki olarak yumuşaklık ve parlaklık vermişti. Gerekli gördüğümde yeniden satın alabileceğim bir saç bakım yağı.

Saç kremlerinden devam edelim şimdi:

3- Proqure Renk Koruyucu Saç Kremi

  • Bu saç kremini de, bu hafta bitirdim. Ürünü kendim satın almamıştım, marka hediye olarak göndermişti. Bu üründen çok memnun kaldım. Saçlarıma verdiği yumuşaklık ve parlaklık çok güzeldi. Aynı zamanda, saç tellerimin kolay açılmasını sağladı. Bu ürünü kullandığım zamanlarda, saçlarım nemliyken farklı herhangi bir ürün kullanmaya gerek kalmıyordu. Tek başına saçlarımı açmaya yarayan bir ürün. Renk koruma özelliği de güzeldi. Saç rengimin daha parlak durmasını sağladı. Ürünle ilgili detaylı inceleme yazımı aşağıya ekliyorum.

Proqure Renk Koruyucu Saç Kremi

4- Bee Beauty Sıvı Saç Kremi Mavi Su Bitkisel Keratin Nemlendirici

  • Bu saç kreminden kaç şişe bitirdim, inanın hatırlamıyorum. Öyle güzel bir ürün ki, bittikçe alıyorum. Büyük boy olanlarından da şişe şişe bitirdim. Hatta bu serideki tüm sıvı saç kremlerini kullandım. Bu minik boylar, seyahat için daha kullanışlı oluyor. Durulama gerektirmeyen bir ürün. Duştan sonra nemli saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Kokusu mis gibi. Saçları çok güzel açıyor, yumuşatıyor, tararken kolaylık sağlıyor. Benim normalde saçlarım düzken, bu ürünü kullanıp saçlarımı kuruttuğumda, saçlarım daha düz oluyor. Sanki fönlü gibi. Aynı zamanda, saçımın kabarmasını ve elektriklenmesini önleyen bir ürün.
  • Saçları kuruturken veya şekillendirirken, ısıya karşı saçları koruyan bir ürün. Bu markanın saç bakım ürünlerini, Gratis mağazalarında bulabilirsiniz.

Son olarak bu hafta bitirdiğim saç boyasını da aşağıya ekliyorum:

5- Acacia Jean’s Color Direkt Krem Boya Deep Red Koyu Kızıl

  • Bu bir saç bakım ürünü değil. Fakat bu hafta bitirdiğim için bu yazıda olması gerektiğini düşündüm. Son birkaç aydır, favori kızıl saç boyam. Saçlarımın bazı kısımları matlaşmıştı. Şişenin dibinde biraz boya vardı, o boyayla saçımın solan kısımlarını tazeledim. Dip boyası yapmayalı, yaklaşık 3 ay olacak. Benim şu ana kadar en uzun sürem oldu. Bunun sebebi; akne tedavisi görmem ve yüzümde yer yer kızarıklıkların olması. Cildim tamamen iyileşene kadar da boya yapmayacağım. Bu su bazlı saç boyaları, tüp boyalara göre daha az kimyasal içeriyor. Oksidan ile kullanılmadığı için rahatlıkla kullanabiliyorum ve saç rengim canlılığını yitirmeye başladığında, bu renk ile renk tazeleme yapıyorum. Son saç boyası alışverişimde, bu boyadan yine aldım. Boyayla ilgili ayrıntılı inceleme yazımı aşağıya ekliyorum.

Acacia Jean’s Color Direkt Krem Boya Deep Red Koyu Kızıl

Saç boyama, saç bakımı, tanıtım yazıları, pr & marka iş birlikleri ya da aklınıza gelebilecek birçok konuda merak ettikleriniz ve danışmak istedikleriniz için bana aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz:

Mail: ebrubektasoglu@gmail.com

Facebook

Tumblr

X: @ebrubektasoglu

Instagram: @ebru.bektasoglu

Portfolyom: Behance

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir