Kişisel Bakım,  Kozmetik

Haftanın Biten Ürünleri (Saç Boyası, Kozmetik, Kişisel Bakım) 

Merhabalar blog ailem. 

Bugünkü yazımda sizlerle; geçtiğimiz haftanın biten ürünleri ile ilgili yorumlarımı paylaşacağım. 

Geçtiğimiz hafta, 4 adet ürün bitirdim.

Öncelikle, saç boyası ve kozmetik ile başlamak istiyorum: 

1- Acacia Jean’s Color Su Bazlı Saç Boyası Deep Red Koyu Kızıl 

2- Mon Amour Oje Açık Kırmızı

  • Ojenin rengini gösterebileceğim tek fotoğraf bunu bulabildim. 🙂 Şişesini bitince attım çünkü. Saçlarımı, açık kırmızı tonlarına boyadığımda, sıkça sürdüğüm oje. Renk tonu gerçekten çok canlı. Kırmızı saçla uyumunu çok beğendim. Fırçası geniş olduğu için de kolaylıkla sürülüyor ve tek katta opak bir görünüm yaratıyor. Bu sebeple, çoğunlukla ikinci kata gerek duymadan kullandım bu ojeyi. Bir gün tekrar alabilirim. 

Şimdi ise kişisel bakım ürünlerine geçmek istiyorum: 

3- Arko Nem Soft Touch Nemlendirici Krem 

  • Bu kremden kaç adet bitirdim, inanın hatırlamıyorum. Genel anlamda memnun kaldığım, bittikçe de aldığım bir nemlendirici krem. Öncelikle kokusuna bayılıyorum. Kokusu temizlik hissiyatı veriyor. Aynı zamanda, ince yapılı bir krem. Ellerime, yüzüme ve vücuduma sürdüğümde, cildimde ağırlık hissi yapmıyor. Kolay emilim sağlıyor ve yapış yapış bir his bırakmıyor tende. En sevdiğim özelliği de bu zaten. Cildime anında nem kazandırıyor. Yenilenmişlik hissi veriyor. Ciltte yağlı bir his bırakmadığı için sıkça tercih ediyorum. Çoğunlukla, makyaj yapmadan önce yüzümü nemlendirmek için de bu kremi kullanıyorum. Yüzümde olumsuz bir duruma neden olmadığı için de ayrıca beğendiğim bir krem. İndirimde yenisini almıştım. Şu an bu kremi kullanıyorum yine. Ayrıca vegan bir ürün ve paraben içermiyor. Bunu da söylemeden geçmeyeyim. 

4- Gillette Venus Smooth Tıraş Makinesi Yedek Başlık 

  • Severek kullandığım ve favorim olan ürünlerden biri daha. Bu üründen de, en az dört tane bitirmişimdir. Şimdi, elimdeki tüm yedek başlıklar bittiği için farklı bir markanın ürününe geçtim. Gillette markasının, kadınlar için ürettiği bu ürün, gerçekten diğer tıraş bıçaklarına benzemiyor. Konforlu bir tıraş deneyimi sunuyor. Ciltte kesik vb. olumsuz durumlara neden olmuyor. Benim cildimde hiç tahriş vb. durumlara neden olmadı. Ki, hassas ciltli biriyimdir. Kayganlaştırıcı bantları sayesinde, yumuşacık bir tıraş deneyimi sağlıyor. Bazen, hem sosyal medyada dm üzerinden hem de gündelik hayatta, bana lazer ve ağda ile ilgili sorular geliyor. Cildiniz nasıl böyle pürüzsüz, lazer mi yaptırdınız vb. şeklinde. Buraya da eklemek istedim o yüzden. Daha önce hiç lazer yaptırmadım. Ağda yöntemi olarak da, yalnızca epilatör tercih ediyorum. Fakat, tüylerin hepsi aynı anda uzamadığı için pürüzsüz bir ten görünümünü sevdiğim ve olası batıkların önüne geçmek için gerekli gördüğüm zamanlarda, tıraş bıçağı kullanıyorum. Herkesin tüylerinin uzama zamanı, birbirinden farklıdır. Bu sebeple, sizler bu süreyi kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Bu arada, tüylerde kalınlaşma yapmıyor. Ancak bu durum da, tüy yapısına göre farklılık gösterebilir. Benim tüylerim, ince yapılı ve yaklaşık 4 yıldır da, özellikle kollarımda ciddi anlamda dökülme gözlemliyorum. Hem genetik hem de epilatör kullanmaktan diye düşünüyorum. Eğer tıraş bıçağı kullanmak istiyorsanız, kadın-erkek herkese bu ürünü tavsiye edebilirim. Ben kullandım ve çok da memnunum. Tertemiz, yumuşacık, pürüzsüz bir bitiş sağlıyor. Sonrasında vücudunuzu krem veya losyon ile nemlendirmeyi unutmayın. Bu arada, yumuşacık bir tıraş deneyimi için önerim; ya tıraş köpüğü ya da nemlendirici etkili bir duş jeli. Ben daha çok duş jeli tercih ediyorum. 

Benim, geçtiğimiz hafta bitirdiğim ve çöpe gönderdiğim ürünler bunlardı. Bir sonraki bitenler yazısında görüşünceye dek, kendinize çok iyi bakın.

Saç boyama, saç bakımı, tanıtım yazıları, pr & marka iş birlikleri ya da aklınıza gelebilecek birçok konuda merak ettikleriniz ve danışmak istedikleriniz için bana aşağıdaki mail adresinden ulaşabilirsiniz:

Mail: ebrubektasoglu@gmail.com

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir