Bakır Saç,  Kızıl Saç,  Kozmetik

Su Bazlı Saç Boyaları ile Tüp Saç Boyaları Arasındaki Farklar Nelerdir?

Merhabalar blog ailem.

Bugünkü yazımda; epeydir sizlerden bana soru gelen bir konu üzerine, sizlerle öğrendiklerimi ve deneyimlerimi paylaşacağım.

Sizden en çok aldığım sorulardan biri de; su bazlı boyalar nasıl kullanılmalı, içine oksidan ekleniyor mu vb.

Ben de bugünkü yazımda; hem su bazlı boyaların hem de tüp boyaların nasıl kullanıldığına ve aralarında ne gibi farklılıklar var, bunlara değineceğim.

Yukarıda; severek kullandığım, biri su bazlı öbürü kalıcı tüp saç boyası olan iki tane örnek boya paylaşmak istedim.

  • Su bazlı boyalar; direkt kullanıma uygun saç boyalarıdır. İçine oksidan eklenilmez. Saça direkt sürülebilir. Ancak tüp saç boyaları; içerisine oksidan eklenilerek, karışım hazırlandıktan sonra saça uygulanır.
  • Su bazlı saç boyaları, tüp saç boyalarına kıyasla, daha az kimyasal içerir.
  • Su bazlı saç boyaları, yarı kalıcı nitelikte boyalardır. Ancak tüp saç boyaları, daha kalıcıdır ve saçtan kolay kolay akmazlar.
  • Su bazlı saç boyaları, tüp saç boyalarına kıyasla, biraz daha fazla akma, bulaşma yapabilir. Fakat tüp saç boyalarına kıyasla, renk ve pigment olarak, çok daha belirgin, canlı, parlak ve neon renkler elde edebilmeyi sağlar.
  • Su bazlı boyaların, saç rengi açma özelliği yoktur. Bu nedenle, canlı ve belirgin bir renk tonu yakalamak için saçın zemin rengini, belirli bir renge kadar açmak gerekebilir. Ancak tüp saç boyaları, oksidan ile karıştırıldığı için saç rengini açma özelliği vardır. Açıcı ile açılmamış, çok koyu olmayan saçlarda dahi, renk tonunu tutturmaya yardımcı olur.

Benim bugünkü yazımda, sizlerle paylaşmak istediğim deneyimlerim böyleydi. Kullandığım tüm su bazlı saç boyalarını görmek için şuraya tıklayabilirsiniz.

Saç boyama, saç bakımı, tanıtım yazıları, pr & marka iş birlikleri ya da aklınıza gelebilecek birçok konuda merak ettikleriniz ve danışmak istedikleriniz için bana aşağıdaki mail adresinden ulaşabilirsiniz:

Mail: ebrubektasoglu@gmail.com

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir