Bakır Saç,  Kızıl Saç

Mix Ton Saç Boyası Nedir? Nasıl Kullanılır?

Yepyeni bir saç boyama yazısından herkese merhabalar.

Bugünkü yazımda sizlerle; bana epeydir soru gelen bir konu üzerine tüyolarımı paylaşacağım.

Bana şu konuda çok sık soru geliyor: Mix ton saç boyası nedir, nasıl kullanmalıyız, başka boyalarla karıştırılıyor mu vb.

Ben de bu yazıda; hem öğrendiklerim hem de tecrübe ettiklerimi sizlerle paylaşacağım.

  • Benim mix ton saç boyalarıyla tanışmam, tamamen tesadüf eseri, gittiğim kuaför malzemeleri toptancısında, beğendiğim bir renk üzerine olmuştu. Kullandığım ilk mix ton saç boyası; Neva Color 0.65 yoğun fuşya idi. Renk tonunu çok beğendiğim için bu boyayı alıp denemek istemiştim.
  • Bildiğim kadarıyla mix ton saç boyaları 0 rakamı ile başlıyor. Bununla beraber, bazı mix ton saç boyalarının isimleri de, direkt olarak kırmızı, mor vb. olarak da karşımıza çıkabiliyor.
  • Bugüne kadar kullandığım mix ton saç boyaları; Neva Color 0.65 yoğun fuşya, Neva Color 0.44 yoğun bakır idi. Tabi, hatırladığım kadarıyla söylüyorum. Yıllardır kızıl saç kullanıyorum, kullandığım ama unuttuğum bir mix ton saç boyası varsa, muhakkak bloğumda paylaşmışımdır.
  • Neva Color yoğun fuşya rengini, iki tüp kullanmıştım. Boyayı aldığım toptancı, ikisini birlikte kullanabilirsin demişti. Neva Color’ın yoğun bakır rengini ise farklı boyalarla karıştırıp kullanmıştım. Birincisinde, farklı bir bakır boya ile karıştırmıştım. Şurada karışımı bulabilirsiniz: Bakır Saç Deneyimi 3 – Kullandığım Saç Boyaları ve Ürün Yorumlarım Diğerinde ise; Lil’afix lal kızılı ile karıştırmıştım. O saç boyası karışımını da şurada bulabilirsiniz: Bakır-Kızıl Saç Rengi Elde Etmenin 3 Farklı Yöntemi
  • Kullandığım mix ton saç boyalarından yola çıkarak şunları söyleyebilirim; yoğun bakır, oldukça turuncu ve sıcak yansımaları olan bir renk tonuydu. Farklı bir bakır boya ile karıştırdığımda, sıcak yansımaları olan, turuncuya yakın bir saç rengi elde etmiştim. Rengi biraz daha kızartmış gibiydi. Lal kızılı ile karıştırdığımda ise normalde lal kızılı, pembe alt tonlu bir renk iken, yoğun bakır ile karıştırdığımda, daha sıcak tonlu, bakır-turuncu yansımaları olan, kırmızıya daha yakın bir renk olarak saçımda tutmuştu.
  • Dolayısıyla buradan yola çıkarak; mix tonların, herhangi bir saç boyasının rengine etki edebileceğini, renk tonunu değiştirebileceğini, renk tonunu daha sıcak veya daha soğuk hale getirebileceğini, renk tonunu daha açık veya daha koyu hale getirebileceğini söyleyebiliriz.
  • İstediğiniz renk tonunu elde etmek için; saçınızın zemin rengi, kullandığınız boyalar, karışım oranları ve bekleme süresi çok etkilidir. Hangi renk hangi renkle karıştırıldığında, ortaya hangi rengin çıkacağını bilmeniz gerekir. Örneğin; mavi ile kırmızıyı karıştırdığınızda, mor renk elde edebilirsiniz gibi.

Benim bugünkü yazımda, sizlerle paylaşmak istediğim deneyimlerim böyleydi. Bu arada, son zamanlarda, Igora markasının ”Kızıl Yoğunlaştırıcı” ürünüyle ilgili de sizlerden mesajlar alıyorum. Daha önce hiç kullanmadığım bir ürün. Bu sebeple, ürünle ilgili herhangi bir yorum paylaşamam. Ancak ilerleyen zamanda, ihtiyaç gördüğüm zaman, belki ben de bu üründen alabilirim. Sanırım kızıl rengin saçta daha belirgin tutması ve rengin saça tutunmasını sağlamak için kullanılıyor. Sizden aldığım geri dönüşler doğrultusunda söylüyorum tabi ki.

Saç boyama, saç bakımı, tanıtım yazıları, pr & marka iş birlikleri ya da aklınıza gelebilecek birçok konuda merak ettikleriniz ve danışmak istedikleriniz için bana aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Mail: ebrubektasoglu@gmail.com

Facebook

Tumblr

Instagram

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir