Kızıl Saç,  Saç Bakımı

Mayıs’ta Biten Saç Bakımı Ürünleri

Yepyeni bir ürün inceleme yazısından herkese merhabalar.

Bugünkü yazımda; Mayıs ayında bitirdiğim ürünlerle ilgili yorumlarımı sizinle paylaşacağım.

Bee Beauty Renk Koruyucu Saç Maskesi

Bee Beauty markasının, ilk kez kullandığım bir saç bakım ürünü. Tek kullanımlık bir maske. Birkaç tane daha çeşidi var ama ben renk koruyucu olanından almak istedim. Malum; kızıl saçlılık (: Saçlarımı geçen hafta boyadığım gün kullanmıştım bu ürünü. Renk koruma konusunda, bariz bir etkisi var mı yok mu, bununla ilgili yorum yapmam çok sağlıklı olmaz. Çünkü bir kere kullandım sadece. Ancak saçları yumuşatma ve bakım yapma konusunda oldukça iyi. Duşta ıslak saçlarıma uygulayıp, 5 dakika kadar maskeyi saçımda bekletip, ardından saçlarımı duruladıktan sonra, saç tellerimi çok güzel yumuşattığını gözlemledim. Hatta verdiği yumuşaklık etkisi öyle güzel ki, saçlarımı kurutacağım zaman ekstra bir bakım ürünü kullanmama gerek kalmadı. Bu sebeple, üründen genel olarak memnun kaldım. Farklı çeşitleri de denenebilir.

Bee Beauty Saç Parfümü

Bu ürünü de, ilk kez kullanıyorum. Kokusunu hep merak ediyordum. Bir gün ofisteki arkadaşımda bu ürünü görünce, kendim de denemek istedim. Kokusunu çok beğendiğim için ben de bi’ tane aldım ve ürünü, birkaç hafta içinde bitirdim. Gerçekten çok hoş ve saatlerce saçta kalan, kalıcı bir kokusu var. Saçlara yalnızca hoş koku vermiyor, aynı zamanda bakım da yapıyor. Genellikle saçlarımı dalgalı kullandığım zamanlarda kullandım bu parfümü. Özellikle özel günler için tercih edebileceğiniz, hoş kokulu bir saç parfümü. Bazen saçımı ördüğüm günlerde, saçlarımı ıslatmak ve taranmasını kolaylaştırmak için de kullandım bu ürünü. Saçların güzel açılmasını sağlıyor. Fakat en beğendiğim özelliği kesinlikle kokusu. Ben bu kokuyu ne zaman sıksam, arkadaşlarım saçımdan yayılan o güzel kokuyu fark etti. (: Ürünün büyük boyu da varmış. Bir sonraki alışverişimde, mutlaka büyük boy olanından alacağım.

Fitness Professional Oksidan

İlk kez kullandığım bir oksidandı. 30 volüm kullandım ve Lil’afix lal kızılı boya ile 1:1 oranında karıştırdım her iki ürünü. Boyayla güzel karıştı ve bütünleşti. Boyanın saçımda, istediğim açık tonda tutmasını sağladı. Ancak karışımı saçlarıma sürdükten 5-10 dakika kadar sonra saç diplerimde; çok az da olsa yanma ve kaşınmaya neden oldu. Karıncalanma gibi bir his. Bu sebeple; tekrar satın almayı düşünmediğim bir ürün. Elimde bu oksidandan, 2 adet daha var. Muhtemelen onları, saç uçlarımı boyayacağım zamanlarda kullanıp bitiririm. Oksidanlar kimyasal içerdiğinden, çoğunlukla bildiğim markalardan şaşmamaya çalışıyorum. Hep satın aldığım markaların oksidanları, gittiğim toptancıda kalmadığından, oradaki görevli bana bu oksidanı önermişti. Fakat ben üründen pek memnun kalmadım. O yüzden, bildiğim ve memnun kaldığım oksidanları kullanmak, daha sağlıklı bir seçenek bence.

Acacia Jeans Color Biber Kızılı Su Bazlı Saç Boyası

Yıllardır saç rengimi tazelemek ve saçlarımın renginin açık kırmızı renkte olmasını istediğim için kullandığım, saç boyası alışverişlerimde mutlaka satın aldığım, en sevdiğim kırmızı tonlarından biri; biber kızılı rengi. İçeriğinde; amonyak olmadığı için ve ürün çok kimyasal içermediğinden dolayı sıklıkla tercih ediyorum. Kullandığım en canlı, neon kırmızılardan. Evet, çok akıyor, bulaşma yapabiliyor ama saça pek zararı yok ve kullanımı oldukça kolay. Bu nedenle, severek kullandığım, favori kırmızı boyalarımdan. Siz de deneyebilirsiniz. Ürünün saç açma işlevi olmadığından, koyu renk saçlarda maalesef beklenen canlı kırmızı sonucu vermiyor. Tıpkı şişesinde durduğu gibi bir kırmızı tonu için saç zemininizin en az bakır renge kadar açılmış olması gerekiyor.

Saç boyama, saç bakımı, marka iş birlikleri ya da aklınıza gelebilecek birçok konuda merak ettikleriniz ve danışmak istedikleriniz için bana aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Mail: ebrubektasoglu@gmail.com

Facebook

Twitter

Instagram

Tumblr

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir