Kızıl Saç,  Kozmetik,  Öneri

Ürün İnceleme: Akos 7.52 Red Series Renk Koruyucu Kırmızı Şampuan (İş Birliği)

Yepyeni bir ürün inceleme yazısından herkese selamlar (:

Bugün sizlerle birlikte; Akos markasının kızıl saçlar için formülize edilen kırmızı şampuanını yakından inceleyeceğiz. (:

Ürünü deneyip yorumlamam için bana hediye olarak gönderen Akos‘a çok ama çok teşekkür ederim. (:
  • 250 ml bir şampuan. Oldukça bereketli bir ürün, aylardır kullanıyorum halen bitiremedim. (: Üründen çok az bir miktarda kullansanız bile saçlarınızı köpürtmeye yetiyor.
  • İçerisinde renk pigmentleri olan bir şampuan. Yazımın devamında sizlerle şampuanın rengini de paylaşıyor olacağım.
  • Paraben, Sodyum Klorür (Tuz) içermiyor.
  • Açıldıktan sonra kullanım ömrü 12 ay. Ürünü açtıktan 12 ay içerisinde bitirmeniz gerekiyor.
  • Ne çok sıvı ne çok yoğun bir kıvamı var. Akışkan ve suyla çok güzel çözülen bir yapısı var. Saçlarıma sürüp köpürttüğüm anda şampuanın içerisindeki renk pigmentleri çok güzel dağılıyor. (:
  • Şampuanın kokusunu çok beğendim. Hem çok kalıcı hem de fresh, temizlik hissi uyandıran mis gibi bir kokusu var.
Ürün bana hediye olarak geldiğinde, ambalajı henüz pembeleşmemişti. (: Bir önceki fotoğrafa baktığımda, saçlarımdan akan pembe suyun ambalajı da pembeleştirdiğini fark ettim. (: Kızıl saçlı olmanın böyle yanları var tabii ki (:
Şampuanın rengi, tıpkı saç boyası gibi kıpkırmızı. Suyla çözülünce, renk pigmentleri ortaya çıkıyor ve Akos’un 7.52 çilek kızılı rengi gibi pembe alt tonlu bir renge dönüşüyor. Saçlarımı köpürttüğümde de, pembe-kırmızı tonlarda bir renkle saç tellerimi sarıyor. Şampuanın saçlarımı temizlerken, saçlarıma renk verme etkisinin gözle görülür oranda başarılı olduğunu söyleyebilirim. (:

Şampuanın kullanılışı:

  • Şampuanın ambalajında, nemlendirilmiş saça ve saç derisine masaj yapılarak uygulanabileceği belirtilmiş. Ben saç derim hassas olduğu için saç derimi temizlerken kullandığım belirli başlı şampuanlarım dışında, farklı bir şampuan kullanamıyorum maalesef. Bu nedenle, kırmızı şampuanı saç diplerime değdirmeden gövdeden (kulak hizasından) saç uçlarıma doğru uygulayarak kullandım. Saçlarıma kırmızı şampuanı iyice yedirdikten sonra 5-10 dakika kadar bekleyip, ardından saçlarımı köpürttüm. Sonra 1-2 dakika kadar bekleyip saçlarımı ılık suyla duruladım.
  • Şampuanın renklendirme etkisi olduğu için her uygulamada, mutlaka eldiven kullandım.

Şimdi, gelelim şampuanla ilgili gözlemlerime ve saçlarımdaki etkilerine (:

  • Şampuanın renk verme etkisinin, bu kadar iyi olacağını tahmin etmemiştim. Kırmızı şampuan sayesinde, normalde ayda bir saç boyayan biri olmama rağmen, saçlarımı iki buçuk ay boyunca, hiç boyamadım. Fotoğrafta gördüğünüz renk, saçlarımın akmış hali. Ancak şampuanın renklendirme etkisiyle, saçlarımın renginin halen canlı ve kırmızı olduğu aşikar. (: Bu haliyle, bir ara saç boyamayı özlediğim için saçlarımı boyamayı düşündüğümde, arkadaşımla görüntülü konuştuğumuz gün, bana sakın boyama, hiç gerek yok demişti. (: Kırmızı şampuan; saçlarımı güzelce temizlerken, aynı zamanda; hem saçlarımın akmasını, solmasını, matlaşmasını önledi hem de saçlarıma çok güzel renk verdi.
  • Kırmızı şampuan, saç tellerimi çok güzel yumuşattı. Bununla beraber; saçlarıma gözle görülür bir parlaklık verdi.

Evvet, bir yazımın daha sonuna geldiiik (: Akos’un kırmızı şampuanı ile ilgili benim kullanıcı deneyimim böyleydi. Siz de beğendiğiniz renk koruyucu ya da kızıl saçlar için özel üretilen bakım ürünlerini, benimle paylaşabilirsiniz. (:

Saç boyama, saç bakımı, marka iş birlikleri ya da aklınıza gelebilecek birçok konuda merak ettikleriniz ve danışmak istedikleriniz için bana aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz:

Mail: ebrubektasoglu@gmail.com

Facebook

Twitter

Instagram

Tumblr

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.