Kozmetik,  Vegan

Ürün İnceleme: MUA MAKE UP ACADEMY Pro Base Mat Fondöten – 104

Herkese yepyeni bir ürün inceleme yazısından selamlar (:

Bugünkü yazımda sizlerle birlikte; Make Up Academy markasının, 104 numaralı fondötenini, yakından inceleyeceğiz. 

MUA MAKE UP ACADEMY Pro Base Mat Fondöten – 104 Numara (En Açık Rengi)
  • Öncelikle bu markanın, ilk kez bir ürününü kullanıyorum. Eve Shop mağazalarında satılıyor. Eve Shop’ın kendi markası. Vegan içerikli ürünler üretiyor. Hayvanlar üzerinde deney yapmayan bir marka. Bu açıdan kalbimi kazandı. Vegan ve Cruelty Free markalar arayanlar için bence güzel bir alternatif olabilir.
  • Normalde yüz ve ten ürünlerimi, çok sık değiştiren biri değilimdir. Halihazırda, yıllardır Maybelline markasının Affinitone adlı serisindeki fondötenleri kullanıyorum. Bazen Rose Beige bazen de Vanilla Rose kullanıyorum. Ancak bu markanın fondötenini; hem renginden dolayı hem de mat bitişli olmasından dolayı, merak edip satın almıştım. Eve Shop’taki görevli kadın da fondöteni çok methetmişti. Bu yüzden bu ürüne bir şans vermek istemiştim. 
  • Öncelikle şişe tasarımı çok güzel. Sapasağlam bir şişesi var. Kapağında aplikatörü mevcut. Spatula gibi. Aslında böyle ürünleri çok steril bulduğum söylenemez fakat kullanım kolaylığı sağladığı için bir bakıma işimizi de kolaylaştırıyor, fondöteni elimize sürmeden yüzümüze kolayca dağıtmamızı sağlıyor.
  • Ürünün belirgin bir kokusu yok. Koku olarak beni rahatsız etmedi. Katıya yakın bir kıvamı var. Akışkan bir ürün değil. Kalın, yoğun yapıda.
  • Renk olarak bu üründen çok memnun kaldım. Hem yüz hem de boyun rengimle mükemmel bir uyum sağladı. Renk olarak benden tam not aldı. Asla içerisinde sarı bir ton yok. Pembe alt tonlu ciltlerde, beyaz tende, mükemmel uyumlu duracak bir fondöten. Bu açıdan, yüzde bir kalıp gibi, maske gibi durmuyor. Doğal bir duruşu var ve mat bitişli bir fondöten. 

Fondötenle ilgili gözlemlediğim ve beğenmediğim özellikler

  • Bu kadar yoğun ve kalın yapıda bir fondöten olmasına rağmen, kapatıcılık seviyesi çok düşük. Kapatıcılık konusunda, Maybelline Affinitone’un fondötenlerini çok daha başarılı buluyorum. Yüzün rengini güzel eşitliyor, maske gibi durmuyor ancak yüzdeki lekeleri, kızarıklıkları çok iyi örttüğünü söyleyemem maalesef.
  • Günün ilerleyen saatlerinde; yüzümün kurumaya meyilli kısımlarında, oksitlenme ve dökülmeler yaptı. Bu açıdan, fondötenin kalıcılığını çok beğenmedim. Kullandığım diğer fondötenlere göre nemlendirme özelliği çok çok az. Tamamen mat bitişli bir fondöten. İçerisinde yağ vb. yok galiba. Aslında yüzüm için yağsız ürünler tercih etmem benim için sağlıklı bir tercih olur. Malumunuz; hassas ve akneye meyilli bir cildim var. Fakat bu ürün, benim yüzüm için çok kuru yapıda. Bunu fondöteni yüzüme fırça ile uygularken de fark etmiştim. Yüzümü bolca nemlendirmem gerekiyor ki, fondöteni rahatlıkla uygulayabileyim. Ancak hem sürülüş açısından hem de yüzümde kuruluk ve pullanma yapmasından dolayı, maalesef uzun vadede kullanabileceğim bir ürün gibi durmuyor.

Her ne kadar renk olarak çok beğendiğim bir fondöten olsa da, maalesef yukarıda sıraladığım özelliklerden ötürü yeniden satın almayı düşünmediğim bir ürün oldu. Şu an, uzun yıllardır kullandığım Maybelline markasının 17 numaralı Rose Beige rengini kullanmaya devam ediyorum. Mua markasının bu fondöteni, belki de karma ve yağlanmaya meyilli ciltler için daha uygun bir ürün olabilir. Yapı olarak ne yazık ki benim cildimle çok uymadı. Siz bu markanın fondötenlerini daha önce kullandınız mı? Eğer kullandıysanız, yorumlarınızı mutlaka benimle de paylaşın. Markanın önereceğiniz ürünleri olursa da, benimle paylaşabilirsiniz. Seve seve denemek isterim. (: Bu arada, fondöten yüzümde herhangi bir irritasyon, sivilce vb. yapmadı. Bu konu benim için çok önemliydi. Ancak belirttiğim gibi, kapatıcılığını çok beğenmediğim için maalesef bittikten sonra yeniden almadım.

Saç boyama, saç bakımı, marka iş birlikleri ya da aklınıza gelebilecek birçok konuda merak ettikleriniz ve danışmak istedikleriniz için bana aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz:

Mail: ebrubektasoglu@gmail.com

Facebook

Twitter

Instagram

Tumblr

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.