Kozmetik

Ürün İnceleme: Maybelline New York Fondöten Affinitone 17 Rose Beige

Yepyeni bir ürün inceleme yazısından herkese merhabalar.

Bugünkü yazımda; Maybelline New York markasının Affinitone serisindeki, 17 numaralı “Rose Beige” adlı fondöteni ile ilgili yorumlarımı sizinle paylaşacağım. 

Maybelline New York Fondöten Affinitone 17 Rose Beige
  • Öncelikle ten rengimden ve cilt alt tonumdan bahsetmek istiyorum. Belki bu rengi almak isteyen olur diye, ürünle ilgili yorumlarıma başlamadan önce, bu konuda bilgi vermenin daha doğru olduğunu düşünüyorum. 
  • Soğuk, pembe alt tonlu bir cildim var ve beyaz tenliyim. Fakat yüzüm, vücuduma göre biraz daha koyu bir tonda. Yıllar önce Ankara’ya taşındığımdan beri, güneşin beni eskiye nazaran biraz daha koyulaştırdığını söyleyebilirim. Malum Trabzon’da öyle çok güneş olmuyor, hava genelde kapalıdır ve güneş de öyle çok yakmaz insanı. 
  • Ancak Ankara’ya taşındıktan sonra güneşten yandıkça, yüzüm biraz koyulaştı. Bu nedenle çok eskiden bu fondötenin, 24 numaralı “Golden Beige’ini” kullandım ilk. Bu fondöten serisiyle tanışmam da, “Golden Beige” ile oldu. 
Maybelline New York Affinitone Fondöten – 24 Golden Beige (Görsel alıntıdır.)
  • Fondötenin kapatıcılığını çok beğendim. Yüksek bir kapatıcılığının olduğunu söyleyebilirim. Hem günlük hem özel gün makyajları için ideal bir fondöten bence. Cilt lekelerini, sivilceleri kapatmak ve yüz rengi eşitleme konusunda, oldukça başarılı bir ürün.
  • Fakat Golden Beige, sarı alt tonlu bir fondöten. Evet, kapatıcılığı çok iyi ancak bu fondöten zamanla yüzüme çok koyu gelmeye başladı. Yüzümle boynum arasındaki renk farklılığı zamanla gözüme battıkça, Golden Beige bitince 17 numaralı Rose Beige’e geçtim. Bu arada, Golden Beige’i epey kullandım, 3 veya 4 şişe bitirdim diye hatırlıyorum. Birkaç sene hep bu rengi kullandım.
  • Rose Beige Golden Beige’e göre; daha açık ve pembe alt tonlu bir renge sahip. Benim yüzüme daha yakın bir rengi var. Yüzümle uyumlu bir renk olmasını beğendim açıkçası. Kapatıcılık olarak da gayet iyi. Fakat bu renk de zamanla yüzüme koyu gelmeye başladı. Bunun sebebi şu; güneş alerjim olduğundan beri, eskisi kadar gündüzleri dışarı çıkmamaya başladım ve güneşte çok kalmamaya çalışıyorum. Güneşten kaçıyorum resmen. 🙂 Bu yaz öyle çok tatil de yapamadım ve yüzüm güneşten çok yanmadı. Dolayısıyla yüzümle boynumun rengi eşitlendi ve yüzüm bu yaz, eskisine göre daha beyaz kaldı. Bu nedenle, Rose Beige de bitince, ondan daha açık ve daha pembe alt tonlu renge sahip, ”16 Vanilla Rose” rengini aldım. Bu rengi kullanınca, evet dedim, işte benim fondöten rengim bu. 🙂 Yüzümle en uyumlu duran fondöten rengi; Vanilla Rose oldu. Bu fondöten de bitince, yorumlarımı buraya ekleyeceğim. Fakat şunu söylemem gerekiyor ki, renk olarak Vanilla Rose’u çok beğensem de, maalesef Golden Beige ve Rose Beige’e kıyasla, kapatıcılığı biraz daha düşük geldi gözüme. Bu da bence, çok açık bir ton olmasından kaynaklı. Kapatıcılık konusunda, Rose Beige’i daha çok beğenmiştim.
  • Bu fondöten serisini, genel olarak sevdiğimi söyleyebilirim. Mat bitişli bir fondöten. Akışkan, sıvı bir formda ve ince, yüzde tabaka oluşturmayan, maske gibi durmayan, yüzle güzel bütünleşen, gayet doğal duran bir yapısı var. Yüzümde sivilce yapmamasından dolayı da senelerdir kullandığım ve hiç değiştirme gereği duymadığım bir seri. Eğer mat bitişli, doğal bir görünüm sağlayan ve kapatıcılığı da yüksek olan, hem günlük hem özel gün makyajlarınızda kullanabileceğiniz sağlam, kaliteli bir fondöten arıyorsanız, bu seriyi size de tavsiye edebilirim. Ten renginize ve cilt alt tonunuza uygun bir çeşidine bakabilirsiniz.

Rose Beige ile ilgili kullanıcı yorumlarım böyleydi. Elimdeki Vanilla Rose bittikten sonra, belki Rose Beige’e geri dönebilirim. Çünkü onun kapatıcılığı daha iyiydi. Vanilla Rose her ne kadar renk olarak yüzümle tamamen uyumlu dursa da, Rose Beige’e göre kapatıcılığı biraz daha ortalama seviyede kalıyor.

Siz bu serideki fondötenleri kullandınız mı, eğer kullandıysanız yorumlarınızı mutlaka benimle paylaşın.

Saç boyama, saç bakımı ya da aklınıza gelebilecek birçok konuda merak ettikleriniz ve danışmak istedikleriniz için bana aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz:

Mail: ebrubektasoglu@gmail.com

Facebook

Twitter

Tumblr

Instagram

Snapchat: ebru_bektasoglu

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.