Öneri,  Saç Bakımı,  Vegan

Biten Şampuanlar ve Ürün Yorumları

Yepyeni bir yazıdan herkese merhabalar.

Bugünkü yazımda; en son bitirdiğim iki farklı şampuan hakkında ayrıntılı yorumlarımı, sizinle paylaşacağım.

Head & Shoulders Mentol Ferahlığı 2’si 1 Arada Kepeğe Karşı Etkili Şampuan

Görsel alıntıdır.
  • Saç derime çok iyi gelen, favori şampuanlarımdan biri. Hava değişimine bağlı ve stresli dönemlerimde saç derimde oluşan kaşıntı ve döküntülere çok iyi geliyor. Kepek problemim yok ama saç derisini çok iyi temizleyen bir şampuan olduğu için kepeğe karşı da etkili bir şampuan olabileceğini düşünüyorum.
  • Hem içeriğini hem de saç derisindeki ve saç tellerindeki etkilerini göz önünde bulunduracak olursam, bu şampuan maalesef ince telli saçlar için uygun değil. Kalın telli ve duştan çıktıktan sonra kabarmaya müsait saç telleriniz varsa, bu şampuanı kullanabilirsiniz. Ben bu şampuanı kullandığım zamanlarda, saç kremi veya saç maskesi kullanmıyorum. Kremli, saç tellerini yumuşatan bir yapısı var. İnce telli saçlar için şampuanın içeriği ağır gelebilir, saçta dökülme yapabilir.
  • Şampuanın sevmediğim tek yanı; saçtaki boyayı çok akıtması ve saçta matlaşmaya neden olması. Bu yüzden, sürekli kullandığım bir şampuan değil. Zaten kepeğe karşı etkili şampuanların çoğu, saç boyasının özellikle de kızılkırmızı, bakır tonlar kullanıyorsanız, akmasına neden olur. Dolayısıyla saçınız için renk koruyucu ürünler kullanmanız daha doğru olur. Eğer saçınızı boyadıktan sonra renk tonundan memnun kalmazsanız veya daha açık bir renk tonuna geçiş yapmak istiyorsanız, saçınızdaki boyayı kepeğe karşı etkili şampuan kullanarak akıtabilirsiniz.

Eyüp Sabri Tuncer Doğal Zeytinyağlı Vegan Şampuan

Görsel alıntıdır.
  • Bu şampuanı, ikinci kez kullanıp bitiriyorum. Daha önce bloğumda, şampuanın etkilerinden çok ayrıntılı olmasa da bahsetmiştim. Aslında güzel bir şampuan ama maalesef zamanla benim saç derime ve saç tellerime iyi gelmediğini gözlemlediğim için tekrar satın almayı düşünmüyorum.

Bu arada, bloğumda vegan kategorisi açtım. Daha önce kullandığım vegan bakım ürünlerini bu kategoride bulabilirsiniz. https://www.ebrubektasoglu.com/kategori/deneyim/vegan/ Elimden geldiğince bu konuda hassas olmaya çalışıyorum ve vegan ürünler tercih etmeye çalışıyorum. Siz de önerilerinizi, ebrubektasoglu@gmail.com mail adresimden benimle paylaşabilirsiniz.

  • Şimdi, gelelim şampuanla ilgili yorumlarıma. İçerik olarak çok beğendiğim bir şampuan. Vegan olması ve zararlı kimyasallar içermemesi güzel bir özellik. Doğal zeytinyağı içeriyor. İnsan ve çevre sağlığına zararlı sentetik bileşenler, paraben, hayvansal yağlar ve gluten içermiyor. Hayvanlar üzerinde test edilmemiş bir şampuan. Bu özellikleriyle, kalbimi kazanan bir ürün.
  • Her ne kadar içerik olarak beğendiğim bir şampuan olsa da maalesef saç derime ve saç tellerime iyi gelmiyor artık. Bu şampuan, yukarıda önerdiğim şampuanın aksine kalın telli değil de ince telli saçlar için daha uygun.
  • Eğer yağlanmaya meyilli bir saç deriniz varsa, genellikle yağ içermeyen bakım ürünleri kullanmayı tercih ediyorsanız ve kalın telli, birbirine karışmaya müsait saç telleriniz varsa bu ürünü size tavsiye edemem. Bunun sebebini de diğer maddede anlatacağım.
  • Bu şampuan, benim saç derimi maalesef yeteri kadar temizlemedi. Bununla beraber, sanırım zeytinyağı içerdiği için saçlarımın daha hızlı yağlanmasına ve sönmesine neden oldu. Saçlarımı yeteri kadar yumuşatmıyor ve saç tellerimin birbirine karışmasına neden oluyor. Saçıma hacim vermiyor. Saç boyasını akıtan bir yanı da var. Dolayısıyla artık kullanmayı düşünmediğim bir şampuan. Bir dönem, saç derimde kaşıntı ve kabuklanmaya bile neden oldu. Saç derimi tam anlamıyla temizlemediğinden kaynaklı olabilir. Eğer içeriği temiz bir şampuan arıyorsanız ve ince telli saç yapısına sahipseniz, bu şampuanı size tavsiye edebilirim. Fakat benim saç derime ve saçlarıma maalesef bu şampuan yeterli gelmedi.

Bugün bu iki şampuanla ilgili yorumlarımı, sizinle de paylaşmak istedim. Sıradaki ürün inceleme yazısı; Restorex Sağlıklı Uzama Etkili Saç Maskesi ile ilgili olacak. Yakında onu da bitirir, yorumlarımı bloğuma eklerim.

Saç boyama, saç bakımı ya da aklınıza gelebilecek birçok konuda merak ettikleriniz ve danışmak istedikleriniz için bana aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz:

Mail: ebrubektasoglu@gmail.com

Facebook

Twitter

Tumblr

Instagram (@ebrubektasoglucom kullanıcı adlı sayfamı geri açana kadar, sorularınızı buradan iletebilirsiniz.)

Snapchat: ebru_bektasoglu

Bir sonraki ürün inceleme yazısında görüşünceye dek, kendinize çok iyi bakın.

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir