Saç Bakımı

Daha Parlak Saçlar İçin Uygulayabileceğiniz Yöntemler

Yepyeni bir saç bakımı yazısından herkese merhabalar.

Birkaç günlük aradan sonra bugün nihayet bilgisayarımın başına geçebildim. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde yeniden Trabzon‘a geldim. Şu sıralar, yol yorgunu olduğumdan, bloğu birazcık boşlamış olabilirim. Ama yerleşme işlerimi bitirir bitirmez hemen yeni yazı için kolları sıvadım.

Bugünkü konumuz; doğru saç bakım rutini oluşturarak, saçın matlaşmasını önlemek ve saçın parlaklığını artırmak üzerine olacak.

Daha önceki saç bakımı konulu yazılarımda da bahsettiğim üzere; saçın yıpranmasını, kırılmasını ve matlaşmasını önlemek için bazı konulara özen göstermek gerekiyor.

Bunlar; sık sık saçı boyamamak, kimyasalı az olan saç bakım ürünleri tercih etmek, saç tipine uygun ürünler kullanmak, saçı fazla ısıl işlemden korumak vb.

En son saçlarımı, Trabzon‘a gelmeden önce boyamıştım. Bu kez saçlarımın rengiyle beraber parlaklığı üzerine de çokça iltifat aldım. Kimisi, ”Keratin bakımı mı yaptırıyorsun?” bile dedi.

Trabzon‘dan da bir fotoğraf paylaşayım. 🙂

Ben de bu konu üzerine, bugün sizin için bir yazı hazırlamak istedim. Öncelikle saçım için son zamanlarda kullandığım, favorim olan iki üründen bahsedeceğim size.

Morfose Çift Fazlı Saç Kondisyoneri (Görsel alıntıdır.)
Morfose Collagen Fön Suyu (Görsel alıntıdır.)

Bu iki ürün (mavisini kullanmaya yeni başladım) benim favori sıvı saç kremlerim. Duştan sonra nemli saçlarıma uyguluyorum ve gerek saç tellerimi yumuşatma gerek saçlarıma parlaklık verme konusunda, bu iki üründen çok güzel verim alıyorum. Benim saçlarıma gözle görülür bir parlaklık verdikleri için bu iki üründen başka hiçbir ürünü almaya elim gitmiyor son zamanlarda.

Mor renklisinden bloğumda sıkça bahsetmiştim bu arada. Onunla ilgili ayrıntılı yorumlarımı, buraya tıklayıp okuyabilirsiniz.

Mavilisinden de çok memnunum. Koku olarak da her iki ürün benim için muhteşem güzellikteler. Ben bu iki ürünü ne zaman kullansam, herkes parfümümün markasını soruyor. Halbuki o güzel koku, sıvı saç kremlerine ait. 🙂 Kokuları çok güzel olduğu gibi saçta gayet kalıcı bir etkisi de var.

  • Saçlarınızı yumuşatmak, duştan sonra taranmasını kolaylaştırmak ve saçlarınızı daha parlak hale getirmek için sıvı saç kremi kullanmayı tercih edebilirsiniz. Bu arada, yukarıda önerdiğim ürünler, saçımın rengini de akıtmıyor. Bu açıdan da beğendiğim, severek kullandığım ürünler.

Benim daha önce kullandığım ve saçlarıma iyi gelen yağlar şunlar; zeytinyağı, çam terebentin yağı, argan yağı, Hindistan cevizi yağı. Bu dört yağ, benim saçlarıma çok iyi geliyor.

Daha önce denediğim ve yorumlarımı paylaştığım saç maskesi tarifini de şurada bulabilirsiniz.

  • Buradaki yöntemlere ek olarak, bir konudan daha bahsetmek istiyorum. Saçınız için kullandığınız ürünlerin içindeki maddeler de, saçın parlaklığını artırma ya da azaltma noktasında, oldukça etkili. Örneğin; sülfat. Sülfat içeren şampuanlar (Özellikle kepek şampuanları) benim deneyimlediğim kadarıyla, saç derisini çok iyi temizliyor ama saçtaki boyayı biraz fazla akıttığı gibi saçın daha çabuk matlaşmasına neden olabiliyor.

Bu nedenle, saçınızın parlaklığını korumak için sülfatsız şampuanlar kullanmaya özen gösterebilirsiniz.

Saçlarınızın parlaklığını korumak ve matlaşmasını önlemek için burada paylaştığım yöntemleri siz de deneyebilirsiniz.

Saç boyama, saç bakımı ya da aklınıza gelebilecek birçok konuda merak ettikleriniz ve danışmak istedikleriniz için bana aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz:

Mail: ebrubektasoglu@gmail.com

Facebook için buraya

Twitter için buraya

Tumblr için buraya

tıklayabilirsiniz.

Bir sonraki saç bakımı yazısında görüşünceye dek, kendinize çok iyi bakın.

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.