Günlük

Trabzonspor Şampiyonluk Kutlamaları – Ankara

Şampiyon olmanın sevinci ve coşkusuyla uyandığımız yepyeni bir güne merhaba.

Aslında gece çok uyuduğum da söylenemez. Gece şampiyonluk kutlamasından eve geldiğimde, heyecandan ve mutluluktan uyuyamadım, sabahın ilk saatlerine kadar, dünyanın ve ülkemizin dört bir yanından taraftarlarımızın paylaştığı kutlama videolarını, gözlerim dolu dolu, gururla izledim.

Dün Antalyaspor maçı bittikten sonra biz de soluğu yollarda aldık. Kızılay Güvenpark’a kadar binlerce Trabzonspor taraftarıyla birlikte, ellerimizde bayraklarla, meşalelerle, coşkulu bir konvoyla şampiyonluğumuzu kutlamak için akın ettik.

Ankara Kızılay

Kızılay’a giderken yolda öyle trafik ve coşkulu bir konvoy vardı ki bi’ ara Trabzon Meydan’a maç sonu kutlamalarına gidiyorum zannettim. Ankara caddeleri ve sokakları, dün şampiyonluğumuzu ilan ettikten sonra taraftarlarımızla dolup taştı. Herkesin gözünde aynı ışıltı, herkesin kalbinde aynı heyecan, tarif edilemeyecek ve unutulmayacak kadar güzeldi dün.

Aylardır beklediğimiz gün gelmişti sonunda. Sokaklar, caddeler tıklım tıklım dolu. Korna sesleri ve tezahüratlarla, ortak duygularda buluşup, birbirimizi hiç tanımadığımız halde bu kadar sıcaklık ve içtenlikle kenetlenmek, şampiyonluk sevincini daha da artırmak, bana bir kez daha; ”Sen çok yaşa Trabzonspor!” dedirtti. O kadar büyüğüz, öyle güzel ve öyle bağlıyız ki birbirimize, birimizin içindeki neşe, diğerimizin gözlerinde parıltı oluyor. Dün arabanın üstünü açıp, Güvenpark’a kadar böyle gittim. Camdan cama birbirimize tebessüm etmek, şampiyonluğumuzu kutlamak, video veya fotoğraf çekerken karşılıklı birbirimize el sallamak, muhteşem güzellikte bir duygu. 🙂
Kızılay’a vardığımızda Kızılay çoktan yanıyordu. 🙂 Gerçekten bu kadar kalabalık olacağımızı tahmin etmemiştim. Elbette bir Trabzon Meydan kadar kalabalık değildi ama size şöyle şöyleyeyim; Trabzon’da herhangi bir İstanbul takımını yendiğimizde, maç sonu meydanda yaptığımız kutlamalardaki kalabalığın iki katı bir kalabalık düşünebilirsiniz. 🙂 İğne atsan yere düşmeyecek kadar kalabalıktı dün Güvenpark. 🙂
Ankara Kızılay Güvenpark
Ankara Kızılay Güvenpark
Senden başka daha anlamlı, duygu yüklü bir hatıram yok bu şehirde. Çocukluğum, rengim, koşar adım yürüdüğüm, birlikte hissedip birlikte güldüğümsün. Her zaman her yerde, gönlüm hep senle.
Doyasıya horon, kolbastı oynadığımız, içimizin kıpır kıpır olduğu bir akşamdı. 🙂
Benim için dün akşamın anlamı çok başka ve bende yeri apayrı olacak. Çünkü şampiyonluğu gurbette bir şehirde kutlamak, çok farklı bir duygu. Bu duygunun ne demek olduğunu, bir yandan sevinirken diğer yandan içinizde bir yerlerdeki o burukluğu, memleketinizden ayrı kalmanın hüznünü ancak bu duyguyu yaşayanlar bilebilir ve gerçekten hissedebilir. 7 yıllık gurbet serüvenimde, hayatımda ilk kez Trabzon ve Trabzonspor ruhunu, dün akşam Kızılay’da iliklerime kadar hissettim. Benim gibi yolu bir şekilde farklı şehirlere çıkan ama özünü asla yitirmemiş pek çok insan, dün akşam Trabzon’un ve Trabzonspor’un değerini, o coşkuyu, o mücadele ruhunu en iyi şekilde yansıttı. Bu günleri görebildiğimiz için ne kadar teşekkür etsek, ne kadar şükretsek az kalır.

Trabzonspor’a gönül veren herkesi ve Trabzonsporlu tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Farklı takımları tutan ancak Trabzonsporla ilgili bana tebrik mesajları gönderen, sevincimi paylaşan tüm arkadaşlarıma, incelik ve nezaketlerinden ötürü çok teşekkür ediyorum.

Daha nice şampiyonluklara, zaferlere!

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.