Kızıl Saç

Ürün İnceleme: Bianna The Beauty Atelier 30 Volume Oxydant Cream

Yepyeni bir ürün inceleme yazısından herkese selamlar.

Nasılsınız? Umuyorum iyisinizdir ve hayatınızdaki pek çok şey yolunda gidiyordur.

Dört gündür blogla pek ilgilenemedim. Epey yorum gelmiş, bugün onları yanıtladım. İlginize çok teşekkür ederim.

Instagram sayfamla ilgili henüz bir gelişme yok. En son Facebook’tan mail gelmişti. Covid-19 salgını sebebiyle bu sürecin uzayacağından bahseden bir maildi.

Bu konuyla ilgili farklı bir gelişme olursa mutlaka sizinle de paylaşıyor olacağım. İnanın, ben de artık bu konuda çok bunaldım. Sayfamı ve sizlerle orada kurduğumuz iletişimi çok özlüyorum.

Geçtiğimiz hafta, eski Instagram sayfama girdim. Bu olay başıma geldikten sonra, bir süre Instagram‘dan uzak kalmak istemiştim. Anlayışınız için bir kez daha size çok teşekkür ederim. Bu süreçte, sorularınızla çok ilgilenemedim. Ama bugünden itibaren -her ne kadar çok fazla soru gelse de- üşenmeyip tüm sorularınızı vaktim el verdiği sürece teker teker yanıtlayacağım. Şimdilik Instagram kanalında bana ulaşabileceğiniz tek geçerli sayfa: @ebru.bektasoglu Buraya tıklayıp sayfama gidebilirsiniz.

Şimdi, gelelim bugünkü konumuza. Dört gün önce, dip boyası yapmıştım. İlk kez Bianna markasının bir ürününü kullandım. Bu ürünü, Ankara’dan Trabzon’a gelmeden önce toptancıdan almıştım. Kullanırken açıkçası tereddütlerim vardı ama üründen çok memnun kaldım. Bugünkü yazımda, ürünle ilgili yorumlarımı sizinle paylaşacağım.

Kızıl saç boyası alışverişim 🙂 Trabzon’a gelmeden önce boya ve oksidan almıştım. Bianna markasının oksidanını da görmeniz için bu görseli yazıya eklemek istedim. Daha önce denemediğim bir boya da var yukarıda. Jamaican markasının ”Vişne” rengi. Onu da denemek için sabırsızlanıyorum. 🙂 Şimdilik saç rengim; biber kırmızısı tonunda. Dört gün önce de diplerimi boyamak için Lil’afix 7.65 lal kızılı kullandım.
Karışımın rengi 🙂 Boya ve oksidanı, bu kez 1:1 oranında kullandım.
  • Normalde Lil’afix 7.65 lal kızılının, boya ve oksidan oranı 1:1,5. Ben bazen bu ölçüye sadık kalıyorum, bazen de 1:1 oranında karışımı hazırlıyorum. Her iki durumda da, açıcı kullanmadan saç diplerimi gayet güzel boyuyorum ve diplerim de güzel açılıyor, koyuluk olmuyor.
  • Bianna markasının 30 volüm oksidanını da çok beğendim. Bundan sonraki saç boyası alışverişlerimde, bu oksidandan alabilirim. Saç diplerimin çok güzel açılmasını sağladı. Şu ana kadar kullandığım oksidanlar içinde saçlarımı boyarken doğal renginin en güzel açılmasını sağlayan oksidan bu markanın oksidanı oldu diyebilirim. Renk sonucundan çok memnun kaldım.
Karışımı saçımda, 40 dakika bekletip ardından saçlarımı yıkamıştım. Normalde bu aşamada, saç kremi ya da saç maskesi kullanmıyorum. Ama bu kez Restorex markasının Sağlıklı Uzama Etkili Saç Maskesini kullandım. Bu ürün de bitmek üzere. Bitirdikten sonra yorumlarımı bloğuma eklerim. 🙂
  • Oksidanın beğendiğim bir diğer özelliği de; saç derimde hiçbir şekilde tahriş, yanma vb. yapmaması. Varla yok arası bir ürün. Sanki hiç saç boyasıyla karıştırmamışım gibi, saç derimde hiçbir şekilde tepkiye neden olmadı. Normalde ben saçlarımı boyarken, bazen oksidan saç derimi çok az yakabiliyor. Saç derimin sıcaklığı artabiliyor. Bu oksidanda, hiç böyle bir şey yaşamadım. Son zamanlarda uyguladığım en güzel saç boyama deneyimiydi.
  • Beğenmediğim tek yanı; saç boyasıyla çok güzel karışmaması. Bu durum, saç boyasından da kaynaklanıyor olabilir. Ama sonuç olarak, normalde karıştırmam gereken süreden daha fazla karıştırdım boyayla oksidanı. Çünkü karışımda pütürler oluşmuştu.

Oksidanla ilgili sizinle paylaşmak istediğim yorumlarım böyleydi. Siz de saç boyası alışverişlerinizde bu ürüne bakabilirsiniz.

Saç boyama, saç bakımı ya da aklınıza gelebilecek birçok konuda merak ettikleriniz ve danışmak istedikleriniz için bana aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz:

Mail: ebrubektasoglu@gmail.com

Facebook

Twitter

Tumblr

Instagram

Snapchat: ebru_bektasoglu

Bir sonraki ürün inceleme yazısında görüşünceye dek, kendinize çok iyi bakın.

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.