Kozmetik

Marka İnceleme: Brooklyn Allık ve Far Paleti

Yepyeni bir marka ve ürün inceleme yazısından herkese selamlar (:

Bugün dışarıda acayip renksiz bir hava var. Böyle bir günde biraz renklerden konuşalım istedim. Daha önce hiç kullanmadığım bir markanın allık ve far paletini almıştım. Bugünkü yazımda; bu iki ürünü yakından inceleyeceğiz. Sonra siz bu yazıyı okurken, ben yine bildiğiniz gibi -yani umuyorum- saçlarımın diplerini boyayacağım. (:

BROOKLYN COFFEE ADDICT 6’LI FAR PALETİ

BROOKLYN COFFEE ADDICT 6’LI FAR PALETİ

-Sonbahar ve kış mevsimine, toprak ve kahve tonlarında göz makyajlarını çok yakıştırıyorum. Özellikle kahverengi ve ela gözlülere bu renkler çok gidiyor. Göz rengini ortaya çıkarıyor ve bakışlarda sıcak bir vurgu yaratıyor.

-Brooklyn markasını ilk kez Watsons mağazasında keşfettim. Başka bir kozmetik markette satılmıyor. Uzun zamandır kahverengi tonlardan oluşan bir far paleti arıyordum. Bu ürüne bir şans vermek istedim. Renkleri tam istediğim gibiydi.

Renkleri daha net görebilmeniz için koluma swatch’ladım. Sağdaki pembe ve şeftali tonundaki renk de, allık paletindeki renkler. Far paletinin özelliklerinden bahsettikten sonra allık paletindeki renkleri yorumlayacağım.

-Far paleti, 6 renkten oluşuyor. Renk skalası olarak çok kullanışlı. Açık ve koyu kahverengi tonları bir arada. Paletteki en sevdiğim renkler; en başta Espresso rengi ve Hot Chocolate. Espresso rengi acı kahve tonlarında. Bu rengi genellikle, gölge yapmak için kullanıyorum. En sık kullandığım renk; White Mocha. Bu renk far bazı olarak da kullanılabilir. Göz kapağının rengini eşitlemek için güzel bir alternatif bence. Cappuccino ve Latte renkleri de çok hoş. Tek başına kullanılabileceği gibi gölge yapmak için de kullanılabilir. Işıltılı göz makyajları için ise Caramel Macchiato rengi kullanılabilir. Kahverengi ve altın sarısının birleşimi gibi bir renk. Şu anki saç rengimle uyumlu olmadığı için bu rengi kullanmıyorum. Ancak kumral veya bakır saçlılara çok yakışacak bir renk bence.

-Far paletini; renk skalası ve tonları açısından çok beğendim. Ancak renkler göz kapağında çok belirgin durmuyor. Kalıcılığı orta seviyede. Çok çok iyi diyemem. Fakat far bazı kullanılarak renklerin kalıcılığı artırılabilir. Bununla birlikte; farların biraz toz toz olma durumu var. Ama her far rengi için bu durum geçerli değil. Örneğin; White Mocha rengi. Bu rengi fırçayla alırken biraz tozutuyor. Bir ara paleti elimden düşürdüm. Çok da yakın bir mesafeden. Buna rağmen far çat diye kırıldı ve dağıldı. Paletin çok dayanıklı olduğunu maalesef söyleyemem. Ayrıca ben bu far paletini satın aldığımda, her tarafı bantlıydı. Far paletini kapatabileceğiniz herhangi bir yeri yok. Ürünün uzun süreli kullanımı için bu durum biraz risk taşıyor gibi. Ben farları kullandıktan sonra paleti bantlayıp kapatıyorum. Çünkü farlar hava alırsa, pigmentleri ve yapıları bozulabilir.

-Salt kahverengi tonlarından oluşan, fiyat-performans olarak da beklentinizi karşılayabilecek bir far paleti arıyorsanız, bu palete siz de bakabilirsiniz.

BROOKLYN FALL IN LOVE ALLIK PALETİ

BROOKLYN FALL IN LOVE ALLIK PALETİ

-Bu paleti daha önce, internette de görmüştüm ve renklerini çok beğenmiştim. 3 farklı renkten oluşuyor. Şeftali ve pembe tonlarında bir allık paleti. İster pembe ister turuncu tonlarda makyaj yaptığınızda, bu renkler makyajınızın tamamlayıcısı olacak nitelikte. Far paletindeki renklerin kalıcılığıyla kıyasladığımda, allıkların renk pigmentleri daha canlı ve kalıcı. Allık fırçasıyla bu renkleri çok az yanaklarınıza sürseniz bile rengini hemen belli ediyor. Yalnız, bu paletteki renkler de çok dayanıklı değiller. Rebel renginden de gördüğünüz üzere, -ki bu paleti elimden düşürmedim, sadece bantını söküyordum- birden kapağını açınca renk çatladı. Renkleri o kadar çok beğenmiştim ki paleti bir hışımla açmıştım. Allık paleti açarken de heyecanlanmazsın be kızım dediğinizi duyar gibiyim. (: Neyse Allah bilir kim düşmüştü aklıma. (:

-Paletteki pembe tonları, Rebel rengi kadar sıcak bir tonda değil. Soğuk alt tonlu pembeler. Yanakta öyle bariz bir şekilde belli olmuyor. Çok doğal bir duruşu var. Bu arada, allıklar tamamen mat yapıda. İçerisinde hiç sim ve sedef yok. Mat görünümlü, renk çeşitliliği açısından beklentinizi karşılayacak, turuncu ve pembe tonların bir arada olduğu kullanışlı bir allık paleti arıyorsanız, bu palete mutlaka bakın. Watsons mağazalarında bulabilirsiniz.

-Hem far paletindeki hem de allık paletindeki renkleri, karıştırarak da kullanabilir, farklı renkler elde edebilirsiniz.

Evvet, bir yazının daha sonuna yaklaştık. (: Şu sıralar günlük makyajlarımda sıklıkla kullandığım far ve allık paletini bugünkü yazımda sizinle paylaştım. Hava hazır çok da soğuk değilken, cam çerçeve açıp boya yapmaya başlayacağım şimdi. Yeni yazı da yükledim, oh mis, şişim indi. (:

Saç boyama, saç bakımı ya da aklınıza gelebilecek birçok konuda merak ettikleriniz ve danışmak istedikleriniz için bana aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz:

Mail: ebrubektasoglu@gmail.com

Facebook

Twitter

Tumblr

Instagram

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir