Kızıl Saç,  Kozmetik,  Öneri

Kızıl Saçlarla Uyumlu 12 Ruj Önerisi

Yepyeni bir yazıdan herkese selamlar 🙂

Bugünkü yazımda; kızıl saçlarla uyum sağlayan, günlük makyajlarımda severek kullandığım, renk tonlarını çok beğendiğim 12 adet ruj önerisi paylaşacağım.

Kızıl saç rengi; gerek kıyafet gerek makyaj konusunda, gerçekten kombinlemesi çok zor bir renk. Dört yılı aşkın bir süredir, alışveriş yaparken saç rengimi baz alıyorum genelde. Saçımın rengi hangi tondaysa, o tona yakın ya da güzel bir kontrast yakalayabileceğim renkleri tercih etmeye özen gösteriyorum. Makyaj yaparken de, saç-ruj kombini konusunda çok dikkat ediyorum. Hatta oje sürerken bile saç rengimle uyumlu olup olmamasına dikkat ediyorum. 🙂

Bana bu konuda sizden sık sık soru geliyor. Bazen, kullandığım rujların marka ve isimlerini soran arkadaşlar da oluyor. Ben de bugün, en sevdiğim rujlarımı, liste halinde sizinle paylaşmaya karar verdim. 🙂

Rujların hepsinin rengini yakından görebilmeniz için koluma swatch’ladım. Bu rujlarla ilgili, bloğumda inceleme yazılarım mevcut. Ancak rujların marka ve isimlerini paylaşırken, kısa notlar halinde renk tonlarıyla ilgili minik bilgiler vereceğim. 🙂

En üstten en alta sırasıyla rujların marka ve isimlerinin listesi:

 1. Beaulis 117 Rosy (Gülkurusu tonlarında bir pembe. Pembe alt tonlu kızıl saçlarla çok güzel uyum sağlıyor.)
 2. Beaulis 305 Juliet (Sıcak alt tonlu, koyu kırmızı bir rengi var. Pembe değil de turuncu alt tonlu bir kırmızı tonu. Kor ateşi kızıl saç tonuyla mükemmel uymuştu. Sıcak alt tonlu kızıllarla güzel bir kombin yaratıyor.)
 3. wet n wild Undercover Lover (Pembe alt tonlu, soğuk bir kırmızı. Saçlarım çilek kızılı tonlarındayken, bu ruju elimden düşürmüyordum.)
 4. wet n wild Chance of Wine (Mora yakın mürdüm tonlarında mat bir ruj. Sonbahar-kış makyajlarımın vazgeçilmezi. Pembe-mor yansımalı kızıl saçlarla uyumlu.)
 5. Show by Pastel 601 (Orta koyulukta, gülkurusu rengine çalan, çok tatlı bir pembe tonu.)
 6. Maybelline New York 379 Fuchsia For Me (Favori fuşya rujum. Orta koyulukta, canlı ve çok tatlı bir pembe tonu. Dudakta göz alıcı ve cıvıl cıvıl bir görünüm oluşturuyor. Pembe-fuşya saç renkleriyle güzel bir uyum sağlıyor. Yazının öne çıkan görselinde, dudağımdaki ruj da bu. 🙂
 7. Golden Rose Velvet Matte 23 (Daha çok sonbahar ve kış aylarında sürdüğüm, favori rujlarımdan. Çok sevdiğim bir vişneçürüğü tonu. Bu rengi o kadar çok seviyorum ki bittiğinde yenisini satın almıştım. Pembe-mor yansımalı kızıl saçlarla çok uyumlu.)
 8. Golden Rose Velvet Matte 19 (Pembe alt tonlu, biraz fuşya biraz da vişneçürüğü tonuna çalan, dudakta açık renk kırmızı tonlarında duran bir ruj. Bu rengi de, pembeli kızıllarla kullanabilirsiniz.)
 9. Golden Rose Velvet Matte 20 (19’dan bi’ tık daha koyu duruyor. Bu renk vişneçürüğü tonuna daha yakın.)
 10. Golden Rose Velvet Matte 14 (Serideki sevdiğim renklerden biri daha. Favori pembe ruj tonlarımdan. Bu renk de gülkurusuna çalıyor ama daha canlı ve sıcak bir renk tonu var.)
 11. Golden Rose Velvet Matte 29 (Serinin çok sevdiğim ve son olarak listeye eklemek istediğim rujlarından biri de 29 numara. wet n wild’ın Chance of Wine rengine göre daha mor, soğuk ve koyu bir tonu var. Kışın severek kullandığım renklerden.)
 12. Catherine Arley Mademoiselle Day ′N′ Night Matt Lip Colour – 06 (Pembe alt tonlu bir bordo rengi. Vişneçürüğü rengine çalıyor ama yukarıda bahsettiğim diğer benzer tondaki renklere göre daha tok ve koyu bir görünümü var. Bu renge gerçekten aşığım. Bittiğinde yenisini alabilirim. Öyle hoş bir rengi var.)

Sizinle paylaşmak istediğim, severek kullandığım rujlarımın listesi böyleydi. 🙂 Umarım bu yazım işinize yaramıştır. Makyaj alışverişlerinizde bu ruj listesinin işinize yarayacağını düşünüyorum. Siz de favori rujlarınızın marka ve isimlerini benimle paylaşabilirsiniz.

Saç boyama, saç bakımı ya da aklınıza gelebilecek birçok konuda merak ettikleriniz ve danışmak istedikleriniz için bana aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz:

Mail: ebrubektasoglu@gmail.com

Facebook

Twitter

Tumblr

Instagram

Snapchat: ebru_bektasoglu

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.