Kızıl Saç

Kullandığım Tüm Çilek Kırmızısı Saç Boyaları (Marka ve Numaraları) 

Herkese yepyeni bir saç boyama yazısından selamlar. 

Bugünkü yazımda; beş yıllık kızıl saç serüvenimde, kullandığım tüm çilek kızılı saç boyalarını, marka ve numaralarıyla sizinle paylaşmak istedim. 

Bana bu konuyla ilgili, Instagram DM üzerinden çok soru geliyordu.

Hangi çilek kızılı tonlarını kullandım, hangisi daha açık hangisi daha koyu vb. şeklinde.

Ben de kullandığım tüm çilek kızılı tonlarını, bugün bir yazıda toplamak istedim. 

Akos 7.52 Çilek Kızılı

Akos 7.52 Çilek Kızılı 

Söze, en sevdiğim ve halen beğenerek kullandığım Akos markasının 7.52 çilek kızılı rengiyle başlamak istiyorum. 

Yazının ana görseli için seçtiğim fotoğraftaki renk de bu renk. Fakat içerisine, Lil’afix 7.65 lâl kızılı da karıştırmıştık.

Bu saç boyası karışımıyla ilgili detaylı bilgi edinmek için buraya tıklayabilirsiniz. 

Akos 7.52 çilek kızılı; tek başına kullanıldığında, biraz daha koyu ve daha pembemsi duran bir kızıl tonu.

Fakat lâl kızılı ile karıştırdığımızda; daha açık, canlı, kırmızımsı, göz alıcı bir renk elde etmiştik. 

İki renk, birbiriyle güzel uyum sağlamıştı, renk patlamıştı adeta. Lil’afix 7.65 lâl kızılı da, en sevdiğim, açık renk ve pembemsi kızıllardan. Onu da tavsiye edebilirim. 

Akos 7.52 çilek kızılını tek başına kullandığımda, aşağıdaki gibi bir renk çıkarmıştım. 

akos-cilek-kizili

Boyanın beğendiğim özellikleri:

  • Şu zamana kadar kullandığım en açık renkteki çilek kızılı tonu olması 
  • Renk tonu olarak, hem pembemsi hem de kırmızımsı, canlı bir kızıl tonu olması
  • Koyu renk saçlarda bile etkili renk sonuçları vermesi 
  • Aksa da, saçtan hemen kaybolmaması, solmaması, kalıcılık olarak gayet başarılı bir boya olması 

Beğenmediğim özellikleri:

  • Saçtan çok akması ve saçtan akan o pembe suyun damladığı yerde leke bırakmaya meyilli olması (Bazen saçım kuru olduğunda ya da azıcık terlediğimde, saçımı ilk boyattığım zamanlar, ensemden kıyafetimin yaka kısımlarına renk bulaşabiliyor.) 
  • Boyadaki amonyak kokusunun beni rahatsız etmesi. Diğer kullandığım boyalara kıyasla, bu boyanın kokusu bana keskin geliyor. Belki içindeki amonyaktan veya farklı bir maddeden dolayı, saç derimde çok az da olsa yanma hissi yarattığını da belirtmek isterim. Fakat bu his, birkaç dakikaya geçiyor. Sadece ilk sürdüğümde oluşuyor. Alerjik reaksiyonlardan korktuğum için (Malum bünyem hassas) bazen bu boyayı kullanıp kullanmama konusunda da kararsız kalıyorum. Fakat rengini çok beğendiğimden, elim hep bu renge gidiyor. 

Sea Color 5.65 Çilek Kırmızısı

Sea Color 5.65 Çilek Kırmızısı  

Bu renk benim ilk kullandığım çilek kırmızısı tonu. 

Sadece bir kutu kullanmıştım ve bir kutudan da; iki tüp boya, bir oksidan ve bir de saç kremi çıkmıştı.

Uygun fiyatlı ve bir kutudan iki boya çıkması sebebiyle, her ay saç boyayan kızıl saçlı biri için avantajlı bir seçenek olsa da, maalesef renk tonunun beklediğim sonucu vermemesinden ötürü, bu boyadan hiç memnun kalmamıştım. 

Kendi saç rengim; koyu kumral tonlarında. Bu boya, bir Akos çilek kızılı kadar canlı tutmamıştı saçımda. Ben canlı renkleri sevdiğim için maalesef memnun kalmadım. Şu an saç rengim çok açık, belki şimdi boyasam, çok daha farklı bir renk elde edebilirim. Ancak renk tonunu sevemediğim için tekrar deneme gereksinimi duymuyorum. 

Sea Color’ın bir de ateş kızılı rengi vardı. O, bu renkten daha açık ve canlı tutuyor. Biraz daha sıcak bir kızıl tonu. Belki o renge bakabilirsiniz. 

Colormax Çilek Kırmızısı

Bu rengi de, sadece bir kez kullanmıştım ve sonu biraz hüsran olmuştu. 

Boya alışverişi yaptığım zaman, bana yardımcı olan bir kuaför, bu rengi sık sık kullandıklarını, renk tonunun da benim sevebileceğim türden, canlı bir renk olduğunu söylemişti. Ben de bu boyadan, iki tüp almıştım. 

Fakat aynı renkten iki tüp almama rağmen, boyalardan biri diğerine göre daha sarımsı, sanki bozuk gibi duruyordu.

Normalde yapmayacağım bir şey yapıp, ben bu boyaları kullanmıştım ve saç derimde yanma, kaşınma yaptığı için 10 dakika bile tutamayıp, saçlarımı hemen yıkamıştım. 

Bu rengi, orkide moruyla karıştırıp kullanmıştım. Renk sonucunu aşağıda paylaşıyorum.

Tam kış mevsimine yaraşır, mürdüm tonlarında bir renk olmuştu. 🙂 Keşke boyayı saçımda daha çok bekletebilseydim. Kim bilir nasıl bir renk çıkacaktı ortaya. 🙂

Saç derimde, böyle bir alerjik reaksiyon oluşmasaydı, belki bu renge yeniden bir şans verebilirdim. Çünkü boyanın kataloğundaki renk tonunu çok beğenmiştim ve açıkçası merak da etmiyor değilim, acaba saçımda nasıl tutacaktı. Belki ileride tekrardan deneyebilirim. Boyanın nasıl tutacağını görmek için belki boyayı tek başına, farklı bir boya ile karıştırmadan kullanabilirim. Sonuçta boya bozuk çıkmış olabilir ama bu, her satın aldığım boyanın bozuk çıkacağı anlamına gelmez. 🙂 

Evvet, bir yazının daha sonuna gelmiş bulunuyoruz. 🙂 Yukarıda sıraladığım boyalara ek, bir de Jamaican Jeans Color markasının çilek kızılı tonu vardı, henüz denemedim ancak bu markanın boyalarını severek kullanıyorum. Denk gelirseniz bakabilirsiniz. 🙂

Saç boyama, saç bakımı ya da aklınıza gelebilecek birçok konuda merak ettikleriniz ve danışmak istedikleriniz için bana aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz:

Mail: ebrubektasoglu@gmail.com

Facebook

Twitter

Instagram

Tumblr

Snapchat: ebru_bektasoglu

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.