Kızıl Saç

En İyi 7 Su Bazlı Yarı Kalıcı Saç Boyası (Kırmızı Renkler) 

Yeni bir yazıdan daha herkese merhabalar 🙂 

Bugün, favorim olan ve saç boyası alışverişlerimde sık sık satın aldığım, severek kullandığım su bazlı saç boyalarını, liste halinde sizinle paylaşmak istedim.

Su bazlı saç boyaları, benim için cankurtaran görevi görüyor adeta. Çünkü her ay, tüp boyalarla saçımı boyamak istemiyorum. Kızıl renk saçıma iyice yerleştiğinden, artık eskisi kadar boya da yapmıyorum. Dipler geldiğinde tüp boyalarla boyayıp, eğer gövdeden uçlara renk hafif canlılığını yitirmeye başlarsa, su bazlı saç boyasıyla, saç rengimi yeniliyorum. 

Bu boyaların içinde, kimyasal oranı daha az olduğundan, saçları yıpratmıyor çok.

Ayrıca, saça direkt uygulanabilen boyalar. İçine oksidan katılmıyor. Fakat saçınızın zemin renginin, en az bakır-sarı tonlara kadar açılmış olması gerekiyor. Koyu renk saçlarda bu boyalar tutmuyor. 

Siz de saçlarınızın rengini, saçlarınızı yıpratmadan yenilemek istiyorsanız, su bazlı saç boyalarını deneyebilirsiniz. 

Renk tonlarını en sevdiğim su bazlı saç boyalarını, aşağıda sizinle paylaşıyorum:

biber-kirmizisi
Jamaican Jeans Color Biber Kırmızı

Listenin başına, favori kırmızı saç boyamı eklemek istedim. Bu renk, diğer sayacağım renkler içerisinde, en sevdiğim ve en sık kullandığım renk. Hatta bu yazının ana görseli için seçtiğim fotoğraftaki renk de biber kırmızı. Açık, canlı ve parlak bir kırmızı tonu. Özellikle güneşte bu renk, ışıl ışıl parlıyor.

Ben kızıldan kırmızı tonlara geçeli, inanın eskiden kullandığım renkleri, koyu bulmaya başladım. Biber kırmızının, hem renk tonunu hem de yaydığı enerjiyi seviyorum. 

(Görsel alıntıdır.)

Denediğim ilk su bazlı saç boyası. Çok aktığı ve banyoda pembe lekeler bıraktığı için tekrar kullanamamıştım. Renk tonu olarak, yukarıdaki renkle aynı. Yalnızca biraz daha fazla akıyor. Jamaican markasını bulamadığım yerde, bu markanın biber kızılı rengini tercih edebilirim. Şişesi pompalı olduğu için de kullanımı gayet kolay ve pratik.

  • Jamaican Jeans Classic & Pastel Colours 527 Ateş Kırmızı (Fire Red)
Jamaican Jeans Classic & Pastel Colours 527 Ateş Kırmızı (Fire Red)

Biber kırmızı renginden daha açık renkte bir kırmızı tonu. Ben saçımda çok açık renkte tutmaması için ateş kırmızı rengini biber kırmızı rengiyle karıştırarak saçıma uygulamıştım. Siz biber kırmızı rengine göre daha açık bir kırmızı rengi yakalamak isterseniz, bu rengi tek başına da saçınıza uygulayabilirsiniz.

  • Jamaican Jeans Classic & Pastel Colours Vişne Saç Boyası
Jamaican Jeans Classic & Pastel Colours Vişne Saç Boyası

Yukarıda bahsettiğim renklere göre, daha koyu bir tonda ve pembe alt tonlu bir kırmızı. Vişne çürüğü, bordo tonlarında bir saç boyası. Yukarıdaki renklere göre daha koyu bir kırmızı tonu elde etmek isterseniz, bu rengi size tavsiye edebilirim. Pembe-fuşya yansımaları olan bir renk. Aktıkça da, saçta pembemsi bir kırmızılığı kalıyor. Yalnızca bir kez kullandım. Fakat favori kırmızı renklerim arasına girmeyi başardı. Belki kışa doğru bu rengi yeniden kullanabilirim.

  • Proqure Hair’s Color 205 Biber Kırmızı Chili Red
Proqure Hair’s Color 205 Biber Kırmızı Chili Red

Kullandığım diğer biber kırmızı tonlarıyla rengi hemen hemen aynı. Yalnızca bu boyada şöyle bir fark gözlemledim. Kullandığım diğer biber kırmızı renklerine göre bu boya saçımda, daha iyi ve daha canlı tutmuştu. Boya saçımdan çok akmamıştı ve kalıcılığı sanki bi’ tık daha iyiydi. Ayrıca ebatı ve şişe tasarımıyla da çok kullanışlı bir boyaydı. Seyahat çantası için ideal bir seçenek bence. Çantada fazla yer kaplamıyor, kullanımı kolay ve pratik. Bu markanın biber kırmızı rengini de tavsiye edebilirim.

  • Acacia Jean’s Color Gül Kurusu Rose Passion
Acacia Jean’s Color Gül Kurusu Rose Passion

Bu boyayı ilk kez deniyorum. Geçen hafta bu renkle saçlarımın rengini tazeledim. Ayrıntılı bir ürün inceleme yazısı gelecek tabiki. Ancak dayanamadım, listeye bu rengi de eklemek istedim. 🙂 Yukarıda bahsettiğim renkler kadar bu rengi de çok beğendim. Hatta biber kırmızı renginden daha fazla sevmeye başladım bu rengi. 🙂 Biraz Lil’afix 7.65 lal kızılına da benziyor. Vişne rengi kadar pembe yansımalı bir kırmızı değil ancak bu renkte de biraz pembe yansımalar var. Gül gibi bir kırmızı düşünün. 🙂 Tek kelimeyle bayıldım bu renge. Bir sonraki boya alışverişimde mutlaka yeniden alacağım. 🙂

  • Acacia Jean’s Color Gün Batımı Sunset Saç Boyası
Acacia Jean’s Color Gün Batımı Sunset Saç Boyası

Hem favori su bazlı saç boyalarımdan olduğu için hem de kızılımsı bir bakırturuncu rengi olduğu için listeye bu saç boyasını da eklemek istedim. Bakır saçlı olduğum zamanlarda saçlarımın rengini bu boyayla yenilerdim. Kızıla kaçan bir turuncu rengiydi. Bakır kızılı da diyebilirim. Benim saçımda bakır kızılı renginde tutuyordu. Bu rengi de size tavsiye edebilirim. 🙂

Favori su bazlı saç boyalarımın listesi böyleydi. Sizin de beğendiğiniz renk tonları ya da severek kullandığınız farklı su bazlı saç boyası markaları varsa benimle mutlaka paylaşın. 🙂

Saç boyama, saç bakımı ya da aklınıza gelebilecek birçok konuda merak ettikleriniz ve danışmak istedikleriniz için bana aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz:

Mail: ebrubektasoglu@gmail.com

Facebook

Twitter

Instagram

Tumblr

Snapchat: ebru_bektasoglu

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.