Kozmetik

Favori Göz-Kaş Kalemi Önerileri

Yepyeni bir ürün inceleme yazısından herkese merhabalar.

Bugünkü yazımda; severek kullandığım göz ve kaş kalemi önerilerimi, sizinle paylaşacağım.

Yazıma başlamadan önce, sizinle birkaç konu hakkında paylaşmak istediklerim var. Instagram‘dan konuştuğum takipçilerim biliyor ancak burada da paylaşmak istedim. Hafta başında işe başladım. Uzun zaman sonra yeniden kurumsal hayata dönüş yapmak, bana çok iyi geldi. Çalışma hayatını çok özlemişim. Bloğumla son bir hafta pek ilgilenemedim. Yeniden çalışmaya başladığım için maalesef eskisi kadar buraya yazı yükleyemeyeceğim. Ancak her hafta sonu, mutlaka en az bir yazı paylaşmayı düşünüyorum. Bununla birlikte; Instagram, kullandığım diğer sosyal mecralar ve mail ile ilettiğiniz mesajlara, 22.00’den sonra bakabileceğim. Bu konuda göstereceğiniz anlayış için size şimdiden tüm kalbimle teşekkür ederim. 🙂

Şimdi yazıma geçmek istiyorum. 🙂

Beğendiğim kalemlerin renk swatch’larını görmeniz için bu şekilde bir fotoğraf kolajı hazırlamak istedim.

Bana, kızıl saç ve saç boyama ile ilgili soruların yanı sıra makyaj konusunda da sizden sık sık sorular geliyor. Ben de mümkün oldukça, beğendiğim far paleti, ruj ve diğer makyaj malzemelerini, sizlerle paylaşıyorum. Fotoğrafta gördüğünüz kalemler de, bittiğinde yenisini alabileceğim ürünler. Yukarıdan aşağıya sırasıyla renklerin, marka ve isimlerini sizinle paylaşıp, ürünlerin özelliklerine değineceğim.

  1. Rival de Loop Intense Eyeliner 01 Black

Favori siyah göz kalemlerimden biri. Hani kömür gibi, simsiyah bir göz kalemi arıyorum diyorsanız, bu göz kalemini size önerebilirim. Asansörlü olmasından dolayı, hem çok kullanışlı hem de kalemtıraşla açma zahmeti yok. Ayrıca çok ince bir kalem olduğu için çantada da yer kaplamıyor. Fakat biraz kırılgan bir yapısı var. Sürerken dikkat etmek gerekiyor. Ben bu kalemi, bazen eyeliner olarak da kullandım. Gün içinde çok fazla akmıyor ve dağılmıyor. Rengi gerçekten simsiyah. Sürdükten birkaç saat sonra, kaybolmaya başlayan, fümeye çalan bir rengi yok. Bu yüzden favori siyah göz kalemim. Yalnız biraz zor çıkıyor. Kalıcılığı çok iyi çünkü. Ürünü Rossmann mağazalarında bulabilirsiniz.

2. Rival de Loop Intense Eyeliner 03 Espresso

Aynı markanın ve serinin, açık kahverengi rengi. Bu göz kalemini de severek kullanıyorum. Açık kahverengi göz kalemi arıyorsanız, bu ürünü size önerebilirim. Bu göz kalemi, benim gözlerimle çok güzel uyum sağlıyor. Açık kahverengi, kahverengi veya elaya çalan gözlerde, kahverengi göz kalemleri çok hoş duruyor. Göz renginin olduğundan daha açık renkte görünmesini sağlıyor. Kızılbakır saçlarla siyah yerine daha soft renkler kullanmak isterseniz, kahverengi çok güzel bir alternatif bence. Hem göz rengini ortaya çıkarmak hem de saç-makyaj uyumunu yakalamak için kahverengi tonlarını tercih edebilirsiniz.

3. City Color Eyeliner Göz Kalemi Expresso

Bu renkle ilgili yorumlarımı, daha önce bir yazımda paylaşmıştım. Yukarıda önerdiğim kahverengi göz kalemine göre, daha koyu bir tonda. Detaylı yorumlarımı, buraya tıklayıp okuyabilirsiniz.

4. City Color Eyeliner Göz Kalemi Hunter Green

Yeşil far ve yeşil göz kalemi kullanmayı çok seviyorum. Hem kızıl saçla çok güzel bir kontrast yaratıyor hem de göz rengimi olduğundan daha açık renk gösteriyor. Açık kahverengi-bal rengi gözlerde, yeşil renkler göz renginin olduğundan daha açık renkte görünmesini ve biraz daha yeşile çalmasını sağlıyor. Deneyin, siz de göreceksiniz. 🙂 Bu yeşil tonu da, kamuflaj yeşili tonlarında. Sıcak bir yeşil tonu. Bence hem kırmızıya çalan kızıl saçlarla hem de bakırın tüm tonlarıyla, çok güzel uyum sağlayacaktır. Pembe alt tonlu kızıllarla, çok uymadı maalesef.

5. Golden Rose Dream Eyebrow Pencil 307

Açık kahverengi ama küllü kahverengi tonlarında, en sevdiğim kaş kalemlerimden biri. Kaşlarımın seyrek olan kısımlarını, bu kalemle doldurup, ardından tarayıp kaş maskarasıyla sabitliyorum. Açık bir kahverengi tonu olmasına rağmen, yine de kalemi çok bastırarak kullanmıyorum. Çünkü rengini çok güzel veriyor. Hem kaşlarımın doğal rengini bozmamak hem de kızıl saçla göze batmaması için çok koyu uygulamalardan kaçınıyorum. Bundan daha açık renkte ve daha küllü tonda, yine severek kullandığım bir kaş kalemi daha vardı. Pastel’in kaş kalemiydi ama numarasını hatırlamıyorum. Onunla ilgili bir yazım vardı. Okumak isterseniz, şuraya tıklayabilirsiniz.

Yukarıdaki göz kalemlerine ek, önermek istediğim iki farklı göz kalemi daha var. Biri; Flormar’ın siyah göz kalemi, diğeri ise Maybelline New York colossal kajal siyah göz kalemi. Bu göz kalemleri de fena değildi. 🙂

Bugün sizinle paylaşmak istediğim ürün önerilerim bunlardı. Sizin de favori ürünleriniz varsa, mutlaka benimle paylaşın. 🙂

Saç boyama, saç bakımı ya da aklınıza gelebilecek birçok konuda merak ettikleriniz ve danışmak istedikleriniz için bana aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz:

Mail: ebrubektasoglu@gmail.com

Facebook

Twitter

Tumblr

Instagram

Snapchat: ebru_bektasoglu

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.