Kozmetik

Ürün İnceleme: Beaulis Mini Mat Ruj Kiti 225 Essential

Yepyeni bir yazıdan hepinize merhabalar.

Bugünkü yazımda; Beaulis markasının, 225 Essential isimli mini mat ruj kiti hakkında yorumlarımı sizinle paylaşmak istedim.

Daha önce bu ruj kitinin benzerini, Bee Beauty markası da çıkarmıştı. Her iki ruj kiti de, renk olarak hemen hemen birbirine benzer renklerden oluşuyordu. Normalde bu ruj kitinin, iki farklı çeşidi vardı. Fakat ben daha çok pembe ve şeftali tonlarını sevdiğim için 225 Essential’i satın almıştım.

Beaulis Mini Mat Ruj Kiti 225 Essential

Beğendiğim özellikleri;

  • Minik boy ürünler olduğu için çantada yer kaplamıyor ve çok kullanışlı.
  • Pandemi döneminde, ben de eskiye nazaran daha az makyaj yapmaya başlamıştım. Bu sebeple, eskisi kadar ruj vb. bitiremeden son kullanma tarihi geçiyor ve ürünleri maalesef çöpe atmak durumunda kalabiliyorum. Bunu da düşünerek, beğendiğim renkteki rujların böyle küçük boylarını almak israf olmaması adına daha iyi bence.
  • Renk çeşitliliği olarak da bana yeterli gelen bir ruj kiti. Pembe, şeftali ve kahve tonlardan oluşuyor. Özellikle ilkbahar-yaz makyajları için cıvıl cıvıl pembelerin olduğu bir ruj kiti. Renklerinin güzelliği sebebiyle rujları severek kullanmıştım. Pembe tonları çok canlı duruyor.
  • Rujların yapısı yumuşak ve sürülüşü de gayet güzel. Rujlar mat bitişli ama yumuşacık sürülüyor ve dudakları kurutmuyor.
  • Gün içinde de çabuk dağılmıyor, dudakta çizgi şeklinde bir görünüm oluşturmuyor, renkler biraz siliniyor o kadar. Gün içinde tazelemeye uygun rujlar. Zaman içinde dudakta pütür pütür duran bir görüntüye neden olmuyor.

Rujların beğenmediğim tek özelliği; renkleri harika ama renk verme konusunda maalesef ortalama seviyedeler ve sürdükten sonra dudak kaleminden bi’ tık daha dudakta dolgun bir görüntü yaratabiliyorlar. Bana göre fazla ruj gibi durmuyorlar dudakta. Rujun rengini verebilmesi için kat kat sürmek gerekebiliyor. Bu nedenle, renklendirme ve dolgunluk konusunda rujları biraz zayıf buldum. Ama yine de, fiyat-performans açısından baktığımda, beklentimin altında kalmadı.

Pembe, şeftali ya da kahve tonlarındaki rujları seviyorsanız, doğal duran mat rujları beğeniyorsanız ve çanta boy ruj satın almak istiyorsanız, bu ruj kitini size tavsiye edebilirim. Siz de, kullanıp memnun kaldığınız ruj kitlerini ya da ruj serilerini, benimle paylaşabilirsiniz.

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.