Kozmetik

Fırça Temizliği Ne Sıklıkla Yapılmalı? Favori Makyaj Fırçalarım

Merhabalar blog ailem.

Bugünkü yazımda sizlerle; hem makyaj fırçalarınızı, ne sıklıkla temizlemeniz gerektiği konusunda hem de günlük ve özel gün makyajlarımda, hangi fırçalarımı kullanıyorum, bundan söz edeceğim.

Fotoğrafta soldan sağa sırasıyla, makyaj yaparken kullandığım fırçalarım ile ilgili deneyimlerim şu şekilde:

Nascita Pro Oval Yapılı Kapatıcı Fırçası – 436

  • Bu fırçayı, Rossmann mağazasından satın almıştım. Yaklaşık iki haftadır da kullanıyorum. Fırçayı o kadar çok beğendim ki, gidip bir tane daha aldım bu hafta. Keşke çok daha erkenden keşfetseymişim bu fırçayı. Çok kullanışlı ve şık bir kapatıcı fırçası. Fırçanın kılları, çok ama çok yumuşak. Zaten bu kadar yumuşak uçlu bir fırça olduğu için çok memnunum. Oldukça kaliteli bir makyaj fırçası. Tasarım olarak da çok beğeniyorum. Ben bu fırçayı; yüzüme fondöten, bb krem sürmek için kullanıyorum. Genelde küçük fırça kullanmayı sevdiğim için kapatıcı fırçası benim yüzüme yetiyor. Diğer aldığım fırçayı ise yanaklarıma krem allık uygularken kullanıyorum. Hayatımda ilk kez oval yapılı bir fırça kullanıyorum. Önceden LOB markasının fondöten fırçasını kullanıyordum. O da favori makyaj fırçalarımdan biri. Ancak senelerdir kullandığım için hijyen sebebiyle artık vedalaşmak zorunda kalmıştım. Oval ve küt yapılı makyaj fırçalarını ise açıkçası daha işlevsel buluyorum. Yüzüme pıt pıt uygulama yaparken kolaylık sağlıyor. Nascita markasının bu fırçası, gerçekten kalbimi kazandı diyebilirim. Fırçanın kılları sıkı olduğu için ürün emmiyor. Yüzüme ürünü, kolaylıkla yedirebilmemi sağlıyor. Aynı zamanda, bu fırça sayesinde, çok daha pürüzsüz bir ten makyajı yapabiliyorum. Ucu yumuşacık olduğu için de yüzümde tahrişe neden olmuyor. Cildim de sevdi bu fırçayı. Naçizane sizlere de tavsiyemdir, indirimde denk gelirseniz, kaçırmayın bu fırçayı. Temizliğe gelecek olursak da; fondöten ya da kapatıcı fırçalarımı, çoğunlukla haftada bir temizliyorum. Temizleme jeli olarak da; Uni Baby markasının, saç ve vücut şampuanını kullanıyorum.

Şimdi ise allık fırçam ile ilgili yorumlarıma geçmek istiyorum:

  • Allık fırçamın markasını hatırlamıyorum. Ya Nascita markasınındı ya da For Your Beauty markasının. Fırçayı marketten satın almıştım. Bu fırçayı da, toz allık ve bronzer uygulamak için kullanıyorum. Bu fırçamın da kılları çok yumuşak. Toz allığı yanaklarıma çok güzel dağıtabilmemi sağlıyor. Kontür için de oldukça kullanışlı bir ürün. Bir buçuk yıldır kullanıyorum. İki haftada bir temizlemeye özen gösteriyorum. Toz ürünleri uyguladığım için genelde, çok sık temizlik gerektirmiyor. Ancak yine de, temizleme süresini, maksimum iki hafta ile sınırlandırmaya özen gösteriyorum. Hijyen her şeyden önce gelir.

Gelelim, göz makyajımı yaparken kullandığım fırçalara:

Beauty Girl Çift Taraflı Göz Makyaj Fırçası

  • Severek kullandığım makyaj fırçalarımdan biri daha. Çift taraflı olduğu için çok kullanışlı bir ürün. Kalın kısmını; göz kapağıma far sürmek ve gölgelendirme yapmak için kullanıyorum. İnce ve eğik olan kısmını ise hem üst hem de alt kirpik diplerime, far uygulamak için kullanıyorum. Eyeliner çekmeye de uygun bir fırça. Eve Shop mağazalarında, Beauty Girl markasının ürünlerini bulabilirsiniz. Göz makyajımı yaparken kullandığım fırçalarımı ise çoğunlukla haftada bir, eğer hafta içinde çok yorulduysam da maksimum iki haftada bir temizliyorum.

ICON by Absolute New York Far Paleti Göz Makyaj Fırçası

  • Absolute New York; çok uzun seneler önce Gratis’e gelen bir kozmetik markasıydı. Bu markanın, far paletini satın almıştım ve bu makyaj fırçası da, o zamanlardan kalma. Paleti son kullanma tarihi geçtiği için atsam da, içinden çıkan fırçasını atmadım. O kadar çok sevdiğim bir makyaj fırçası ki uzun zaman geçse de, işlevini yitirmediği için hiç atmıyorum. Bu fırçayı da, göz kapağıma sürdüğüm farı dağıtmak ve karıştırmak için kullanıyorum. Bazen alt kısmını da, göz kapağıma gölge yapmak için bazen de alt kirpik diplerime far sürmek için kullanıyorum. Fırçayı, çoğunlukla iki haftada bir temizliyorum.

Eklips Far Fırçası

  • Bu fırçayı da, yıllar önce Gratis mağazasından satın almıştım. Göz kapağıma ve alt kirpik diplerime, far sürmek için kullanıyorum. Yumuşak uçlu olduğu için severek kullandığım bir far fırçası. Eklips markasının ürünleri de, genellikle güzel ve kaliteli oluyor. Çantaları, şemsiyeleri vb. Makyaj fırçalarına siz de bakabilirsiniz. Eklips ürünlerini, Gratis mağazalarında bulabilirsiniz.
  • Son fırçayı ise kırtasiyeden satın almıştım. Aslında bir makyaj fırçası değil, resim fırçası. Bazı rımellerimin renklerini çok beğendiğim için eyeliner olarak da kullanmak istediğimde, bu ince uçlu resim fırçasını kullanıyorum. İnce uçlu ve kılları yumuşak olduğu için bu fırçadan da memnunum. Eyeliner’ı ince bir çizgi şeklinde çekmemi sağlıyor. Markası; Brons.

Benim, bugünkü yazımda sizlerle paylaşmak istediğim makyaj fırçalarım bunlardı. Sizler de, favori makyaj fırçalarınızı, benimle paylaşabilirsiniz.

Saç boyama, saç bakımı, tanıtım yazıları, pr & marka iş birlikleri ya da aklınıza gelebilecek birçok konuda merak ettikleriniz ve danışmak istedikleriniz için bana aşağıdaki mail adresinden ulaşabilirsiniz:

Mail: ebrubektasoglu@gmail.com

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir