Kozmetik

Bir Far Paletini 4 Farklı Şekilde Kullanmanın Yolu

Merhabalar blog ailem.

Bugünkü yazımda sizlerle birlikte; bir far paletini, nasıl 4 farklı şekilde kullanabilirsiniz, alternatif kullanım şekilleri paylaşacağım.

1- Far Paletini Allık Olarak Kullanmak

  • Bu yöntemi keşfettiğimden beri; allık, aydınlatıcı ve bronzer paletim bittikten sonra yeni bir kontür paleti almaya gerek duymadım. Far ve allık konusunda, renk uyumuna önem verdiğim için farımla uyumlu renkte bir pembe ya da şeftali tonlarında bir farı, yanaklarıma allık olarak kullanıyorum. Bazı farların renk tonları öyle güzel ki, allık olarak da kullanılabilir. Tabi ki bu konuda hijyen çok önemli. Eğer yanaklarınızda henüz geçmeyen bir sivilce ya da benzer bir problem varsa, göz kapağınız için kullandığınız farı oraya lütfen sürmeyin. Ben ”göz farı olarak kullanmadığım farlarımı”, allık olarak kullanıyorum. Bununla birlikte, bu konuda ellerin, parmakların ve kullanacağınız makyaj fırçasının temizliği de son derece önemli.

2- Far Paletini Aydınlatıcı Olarak Kullanmak

  • Sevdiğim ve bloğumda da paylaştığım far paletlerimdeki ışıltılı ve simli farları, -tabi ki çok açık renkte olanları- aydınlatıcı olarak kullanıyorum. Kullandığım bazı açık renk, ışıltılı, metalik farlarım, şu ana kadar kullandığım çoğu aydınlatıcıya kıyasla, yanaklarıma çok daha güzel ve belirgin bir ışıltı verdi. Siz de bu yöntemi deneyebilirsiniz. Işıltılı farlarınızı, aydınlatıcı olarak kullanabilirsiniz.

3- Su ile Renkli Fardan Renkli Eyeliner Yapmak

  • Ben bu yöntemi, su ile denemiştim. Fakat micellar su ile de deneyenler var. Henüz bu yöntemi denemedim. Bunun için kırtasiyeden, ince uçlu bir resim fırçası almıştım. Fırçayı suyla çok az ıslatıp, far paletimdeki, eyeliner yapmak istediğim, beğendiğim bir rengi fırçayla çok az karıştırıp, göz kapağıma eyeliner olarak sürmüştüm. Güzel, belirgin bir renk çıkmıştı ortaya. Ancak herhangi bir farı suyla karıştırdığımızda, farın yapısının ilerleyen zamanda bozulabileceğini düşünüyorum. O yüzden, yeni aldığım farlarıma kıyamıyorum. Ancak uzun süredir kullandığım farlarımı, bu şekilde su ile eyeliner olarak da kullanabiliyorum.

4- Renkli Fardan Renkli Gloss Yapmak

  • Gelelim son yöntemimize. Bu yöntemi henüz denemedim. Fakat denenebilir, alternatif bir yöntem olduğu için buraya eklemek istedim. Herhangi bir şeffaf gloss içine, beğendiğiniz ve renk vermesini istediğiniz farınızdan, temiz bir fırça ile çok az ekleyip, glossunuzu karıştırdığınızda, farın rengi glossa geçiyor ve sevdiğiniz renkte bir gloss yapmış oluyorsunuz. Bu yöntemi de, Instagram‘da keşfetmiştim. Daha denemedim. Ancak gerekli görürsem mutlaka denemek istediğim bir yöntem.

Bugünkü yazımda sizlerle paylaşmak istediğim yöntemler bunlardı. Sizler de farlarınızı, bu şekilde de değerlendirebilirsiniz. Sizlerin de bu konuda veya makyaj konusunda yaratıcı fikirlerinizi benimle paylaşmanızı mutlaka bekliyorum.

Saç boyama, saç bakımı, tanıtım yazıları, pr & marka iş birlikleri ya da aklınıza gelebilecek birçok konuda merak ettikleriniz ve danışmak istedikleriniz için bana aşağıdaki mail adresinden ulaşabilirsiniz:

Mail: ebrubektasoglu@gmail.com

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir