Kızıl Saç

Instagram Soru & Cevap (Kızıl Saç Boyaları)

Merhabalar blog ailem (:

Bugün; Aralık ayında DM’den gelen sorular içinden birkaç tanesini seçip bir yazı hazırlamak istedim.

Saçla ilgili yazmayı planladığım çoğu yazıyı bloğumda paylaştım. Kafamda saç boyamayla ilgili farklı bir konu henüz yok. Genellikle saçla ilgili benzer sorular geliyor ve bu soruları yanıtlamak adına sizi sorunun cevabı niteliğindeki yazılarıma yönlendiriyorum. (: Ancak bugünkü yazıda; daha önce değinmediğim konulara değineceğim. Umuyorum sizin için de faydalı olur.

İlk soruyla başlıyorum. (: Açık ve canlı renkteki bir kızıl saç rengi elde etmek için 7 ve üstü numarayla başlayan kızıl saç boyalarına bakabilirsiniz. Bu fotoğraftaki saç rengi için hangi oksidanı kullandığımızı hatırlamıyorum. Saçlarımı kuaförde boyatmıştım. Fakat 30 volüm oksidan kullanmıştık. Genellikle 30 volüm oksidan kullanıyorum. Aşağıda bu konularla ilgili yazdığım yazılarıma bakabilirsiniz. (:

Hangi Saç Boyaları Saçta Koyu Renkte Tutar?

Oksidan Ne İşe Yarar? Oksidan Çeşitleri Nelerdir?

Saçın gürlüğü, sıklığı aslında öncelikli olarak genetik yatkınlıkla ilgili. Ben bu konuda, halama çekmişim. Onun da çok gür ve sık saçları var. Elbette genetik yatkınlık deyip geçmemek gerekiyor. Ben beş yıldır saçlarımı kızıl renge boyuyorum. Bu zaman zarfında, saçlarımın bakımını hiç aksatmadım. Saçıma uygun saç bakım ürünleri kullanarak, saçlarımın nem dengesini korumaya çalıştım. Aşırı ısıl işlemden, güneş ışığından, saça zarar veren ürünlerden mümkün mertebe uzak durdum. Bununla ilgili daha önce yazdığım yazılarıma mutlaka bakmanızı tavsiye ederim. <3

Boyalı Saçlar İçin Bakım Önerileri

Saçı Yıpratan İşlemler ve Çözüm Önerileri

Buradaki saç rengimle ilgili çok güzel sorular ve dönüşler aldım. (: Rengi elde etmek için kullandığım boyaları bu linkte bulabilirsiniz. <3
Hem zemin renginizdeki kızıl renkle uyumlu durması hem de bir önceki renkten bi’ ton daha açık bir kızıl elde etmeniz için favori iki rengimi tavsiye ediyorum: Lil’afix lal kızılı ve Akos çilek kızılı. (:

Bu konu üzerinde bloğumda daha önce çok durmamıştım. Kullandığım birkaç mix ton olarak adlandırılan boyayı sizinle paylaşmıştım. Mix ton; kullanacağınız saç boyasının rengini değiştirmek ya da rengi daha açık veya daha koyu hale getirmek için kullanılıyor bildiğim kadarıyla. Misal; ben daha önce, Lil’afix lal kızılını, yoğun bakır ile karıştırarak, rengi daha sıcak ve turuncumsu bir kızıla çevirmiştim. Koleston’un kor ateş kızılına yakın bir renk elde etmiştim. Orta koyulukta tutan bir kızıl rengi, ondan daha açık bir mix ton renk ile karıştırarak, daha açık ve canlı bir kızıl tonu elde edebilirsiniz.

Açık, parlak ve neon kırmızı saç boyalarını aşağıda paylaşıyorum. (: Her zaman favorim olacak renkler <3

En İyi Kırmızı Saç Boyaları

En İyi Kırmızı Saç Boyaları 2

Saç boyalarının kutularında, mutlaka son kullanma tarihi ve açıldıktan sonra kaç ay içinde kullanılıp atılması gerektiği yazar. Bu konuyla ilgili aşağıya daha önce yazdığım bir yazımı bırakıyorum.

Saç Boyası Açıldıktan Sonra Saklanır Mı?

Su bazlı saç boyaları, hem saç rengini yenilemek hem de canlandırmak için mükemmel bir alternatif. (: Kalıcı saç boyalarıyla canlı kızıl renk tonları elde etmek için mutlaka 7’den büyük numarayla başlayan kızıl tonlarına bakmanızı ve 30 volüm oksidan kullanmanızı öneririm. Ancak saçlarınızda yıpranma var ise 20 volüm kullanmanız daha sağlıklı olacaktır.

Lil’afix 7.65 lal kızılı ve Neva Color yoğun bakır saç boyası karışımı <3
Yazımı bitirirken, bu ay içimi sımsıcak yapan bir mesajı sizinle paylaşmak istedim. <3 Aldığım geri dönüşler içinde, beni en çok etkileyen ve sevildiğimi böylesine içten hissettiğim bir mesajdı bu. Paylaştıklarımın işinize yaraması beni çok mutlu ve motive ediyor. Ben bu bloğu; hem bildiklerimi aktarmak hem de yeni dostluklar edinmek için kurdum. Birçok şehirden, birbirinden farklı insanlarla tanıştım ve onlarla zamanım el verdikçe iletişim halinde kalmaya özen gösteriyorum. Umuyorum ailemiz daha da büyüyecek. (: Yolu sevgiden geçenlerle, aynı yolda yürümek dileğiyle <3

Saç boyama, saç bakımı ya da aklınıza gelebilecek birçok konuda merak ettikleriniz ve danışmak istedikleriniz için bana aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz:

Mail: ebrubektasoglu@gmail.com

Facebook

Twitter

Tumblr

Instagram

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir