Kızıl Saç

İlk Kez Denediğim Oksidanlar ve Ürün Yorumları

Yepyeni bir saç boyama yazısından herkese merhabalar.

Bu ay, daha önce hiç denemediğim iki farklı oksidan kullandım. Biri; BioMagic markasının 20 vol oksidanı, diğeri ise; Bee Beauty markasının 30 vol oksidanı. Bugünkü yazımda; bu iki ürünle ilgili deneyimimi sizinle paylaşacağım.

Memnun kaldığım ve tekrar tekrar satın alabileceğim oksidanlar listesine, bu iki oksidanı da ekleyebilirim artık. Birazdan beğendiğim özelliklerinden bahsedeceğim. 🙂

BioMagic Developer Oksidan %6 20 Vol

  • Saçlarımı genelde, 30 vol oksidan kullanarak boyuyorum. Bir veya iki kez, 20 vol kullanmıştım. Bu oksidanı da, kozmetik toptancısından yanlışlıkla aldım. Ben satıcıdan, 30 vol oksidan istemiştim. Ancak sanırım dalgınlığına geldi ve bana 20 vol oksidan verdi. Ben de yorgunluktan hiç ne aldığıma bakamamıştım. Eve geldiğimde fark etmiştim oksidanın 20 vol olduğunu. 🙂 Dip boyası yapacağım için elimde de hiç oksidan olmadığından bu ürünü mecburen kullanmış bulundum. Her ne kadar, 30 vol oksidan kadar saç rengimi birkaç ton açarak boyamama yardımcı olamasa da, yine de diplerimi çok güzel açtı ve canlı bir kızıl tonu yakalamayı başardım. Fakat açık renk bir kızıl tonu yakalamak için 30 vol oksidanı, daha tercih edilebilir bir seçenek olarak görüyorum. Çünkü 30 vol oksidan 20 vol oksidana göre; saçın rengini daha çok açıyor ve daha göz alıcı bir kızıl tonu yakalamaya yardımcı oluyor. Tecrübeyle sabit. 🙂
  • 90 ml bir oksidan. Bir tüp saç boyası için fazla aslında. Normalde 60 ml bir saç boyasına, 60 ml oksidan yetiyor. Bazı durumlarda, boya ve oksidan oranını, 1:1,5 olarak ayarlamanız gerekebiliyor. Örneğin; Lil’afix lal kızılının boya ve oksidan oranı 1:1,5. Bu gibi durumlarda, 75 ml veya 90 ml oksidanlar, daha çok işe yarıyor. Bir minik şişe oksidan kullanacaksanız, oksidanın yetmemesi gibi bir durum olmuyor.
  • Bu oksidanın en sevdiğim özellikleri; kokusunun beni rahatsız etmemesi, çok kimyasal kimyasal kokmaması, saç derimde yanma, kaşıntı, tahriş vb. irritasyonlara neden olmaması, boya ile güzel bütünleşmesi ve homojen bir karışım elde etmeye yardımcı olması.

Bee Beauty Oksidasyon Kremi

  • Bu üründen de son derece memnun kaldım. Hem miktar olarak hem de saçımdaki etkilerini göz önünde bulundurduğumda, Gratis’te denk geldikçe satın alabileceğim bir oksidan oldu.
  • Lil’afix lal kızılı ile dip boyası yapacağım zamanlarda, boya ve oksidan dengesini ayarlama konusunda, bu ürünü kesinlikle tek geçiyorum. İstediğim açık ve pembemsi lal kızılı tonunu, bu ürünle kelimenin tam manasıyla yakaladığımı söyleyebilirim. Saçımın rengini birkaç ton açarak boyamamı sağladı ve boyanın rengini saçımda çok güzel oturttu.
  • Saç derimde herhangi bir irritasyona neden olmadı ve saçlarımı yıpratmadı. Bu açıdan, sürekli kullanıma uygun bir oksidan olduğunu düşünüyorum.

Benim bu ürünlerle ilgili sizinle paylaşmak istediğim deneyimlerim böyleydi. Siz de beğendiğiniz oksidanları benimle paylaşabilirsiniz. 🙂

Saç boyama, saç bakımı ya da aklınıza gelebilecek birçok konuda merak ettikleriniz ve danışmak istedikleriniz için bana aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz:

Mail: ebrubektasoglu@gmail.com

Facebook

Twitter

Instagram

Tumblr

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir