Kızıl Saç,  Öneri

Günlük Kullanıma Uygun 5 Saç Modeli

Yepyeni bir yazıdan herkese merhabalar.

Bugünkü yazımda; günlük hayatta en çok tercih ettiğim ve yapmaktan da keyif aldığım 5 saç modelini sizlerle paylaşacağım.

Bu saç modellerini yapmaya çok alıştım. Genelde ne zaman yapsam; özellikle at kuyruğu, örgü ve topuzlar, çok beğeniliyor. Aşağıda, size de fikir olması için hepsini görselleriyle ekleyeceğim.

Örgü Topuz

Genelde, düz veya dalgalı saç kullanmayı çok seviyorum. Ancak, özellikle iş hayatında, çalışırken açık saç kullanmak zor olabiliyor. Benim saçlarım uzun ve gür olduğundan, ensemi yakıyor adeta. Bu nedenle, özellikle yaz mevsiminde toplu saç kullanmak, benim için müthiş rahatlık sağlıyor. Tek örgü topuz, yapılışı oldukça kolay bir saç modeli. Saçlarıma sıvı saç kremi sıkıp taradıktan sonra, at kuyruğu yapıyorum. Sonra saçımı örüp, ucundan plastik lastikle bağlıyorum. Ardından da, örgüyü bağladığım yerin etrafında döndürüp, tel toka ile saçıma sabitliyorum. Bu saç modelini genelde, gömlek veya elbise giydiğim günlerde yapmayı çok seviyorum.

Çift Örgü Topuz (Space Bun Topuz)

Bu saç modeli de, yukarıdaki saç modelinin, çift at kuyruğu ile yapılmış olanı. Her iki saç modelini de, aynı yöntemle yapıyorum. Yalnız bu saç modelini yaptığımda, bazen renkli tokalarla da süslüyorum. Sevimli, şirin bir görüntü oluyor. Çift örgü topuzu, lise yıllarımdan beri yaparım. Ancak bu saç modeli, çok uzun saçla biraz zor oluyor. Saçlarım biraz daha kısayken, beni daha az yoruyordu yapması. Ama yine de, sıcak yaz günlerinde kurtarıcı kahraman görevi üstleniyor. Her iki topuzu da yapmadan önce, mutlaka saçlarınızı sıvı saç kremiyle nemlendirip, güzelce taramanızı öneririm. Bu şekilde, saçları şekle sokmak daha kolay oluyor.

Çift At Kuyruğu

Saçlarım fönlüyken ya da maşayla dalgalı olarak kullandığımda, yapmayı en çok sevdiğim saç modellerinden. Biraz daha açık ve neon renkteki kırmızı saçlarla, çok daha canlı, dinamik ve neşeli bir imaj veriyor insana. Saçlarımı çift at kuyruğu yapmadan önce, ortadan ayırıyorum ve bu konuda bilhassa annemden yardım istiyorum. Çünkü diğer türlüsü gerçekten uğraştırıyor. Bir de saçlar düzgün ayrılmazsa, arka tarafta eğri bir görünüm oluşabiliyor. Saçlarımı her iki yandan sıkıca toplarken, mutlaka güzelce tarıyorum. Topladıktan sonra da, saçımın üst kısımlarına sıvı saç kremi sıkıp, saç tellerim elektriklenmesin diye üzerinden bir kere daha tarıyorum ve saçımı sabitliyorum. Sıvı saç kreminin yanı sıra, saç spreyi de kullanabilirsiniz. Ben saçlarımın sertleşmesini sevmediğimden, saç spreyi kullanmayı, -maşa ile dalgalı yaptığım zamanlar hariç- pek tercih etmiyorum.

Tek At Kuyruğu, Yarım At Kuyruğu

Fönlü saç ile kullanmayı sevdiğim saç modellerinden; tekli at kuyruğu ve yarım at kuyruğu. Ben bu her iki saçı, özellikle scrunchie tokalar ile kullanmayı çok seviyorum. Bu şekilde; daha nostaljik, 90’ları çağrıştıran bir görünüm oluşuyor.

Tekli Örgü, İkili Balık Sırtı Örgü

Tekli örgüyü, bazen at kuyruğu yaptığım zamanlarda da, saçlarımı daha yukarıdan toplayıp yapabiliyorum. İkili balık sırtı örgüyü ise, genelde ya örgüleri serbest bırakarak ya da her iki örgüyü birleştirip, topuz yapıp, toka ile süsleyebiliyorum.

Yukarıda sizinle, düz ve dalgalı saç haricinde, günlük hayatta en sık kullandığım saç modellerini paylaştım. Ben her şeyden, çok çabuk sıkılabilen bir insanım. Saç rengim hariç, her ne hikmetse. (: O yüzden, farklı saç modelleri keşfetmeyi ve evde denemeyi çok seviyorum. Bununla alakalı benden bir yazı isteniyordu uzun süredir. Sizin için de alternatif olması için oldukça kolay, pratik saç modelleri ekledim. Umuyorum, bu yazım işinize yaramıştır. Siz de beğendiğiniz saç modellerini benimle paylaşmayı unutmayın.

Saç boyama, saç bakımı, marka iş birlikleri ya da aklınıza gelebilecek birçok konuda merak ettikleriniz ve danışmak istedikleriniz için bana aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Mail: ebrubektasoglu@gmail.com

Facebook

Tumblr

Instagram

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir