Bakır Saç,  Kızıl Saç,  Öneri

Kendinize En Uygun Kızıl Tonunu Bulmanın 5 Farklı Yöntemi

Merhabalar blog ailem,

Bugünkü yazımda sizlerle; kendinize en uygun kızıl tonunu bulmanın, 5 farklı yöntemini paylaşacağım.

1- Cilt Alt Tonunu Belirlemek

  • Gerek saç gerek makyaj ve kombin konusunda, kendinize en çok yakışan ve sizi en iyi yansıtan rengi seçmek için cilt alt tonunuzu baz alabilirsiniz. Cilt alt tonunuzu, doğru bir şekilde belirlediğinizde, hangi renklerin sizi daha iyi gösterdiğini ve hangi renklerin sizin renginiz olduğunu bulabilirsiniz. Cilt alt tonunuzu belirledikten sonra bu tona göre bir renk skalası oluşturabilirsiniz. 3 adet cilt alt tonu vardır. Sıcak, soğuk ve nötr. Sıcak bir cilt alt tona sahipseniz, sıcak alt tonlu bakır ve kızıl saç renkleri, tercih edebilirsiniz. Kendimden örnek verecek olursam; soğuk ve pembe alt tonlu bir cildim var. Bu bağlamda; soğuk alt tonlu kızıl saç renklerinin, beni daha iyi yansıttığını gözlemledim. Dolayısıyla saç rengimi belirlerken çoğunlukla; lal kızılı, çilek kızılı, vişne kızılı gibi renkleri seçiyorum. Yazımın ana görseli için seçtiğim fotoğraftaki saç rengim de; lal kızılı ve çilek kızılı karışımıydı. Cilt alt tonunuzu nasıl belirleyebilirsiniz sorusunun yanıtını, aşağıdaki yazımda bulabilirsiniz. Başlığın üzerine tıklayabilirsiniz.

Cilt Alt Tonu Nasıl Belirlenir?

2- Ten Renginiz

  • Kendinize en uygun kızıl ya da bakır tonunu bulmak için ten renginiz de, belirleyici bir unsurdur. Tıpkı cilt alt tonunuz gibi. Her ten rengine yakışan bakır ve kızıl tonu, muhakkak vardır. Beyaz tene; ateş kızılı, lal kızılı, çilek kızılı, şarap kızılı tonları çok yakışır. Aşağıda, bununla ilgili size fayda sağlayacak, birkaç yazımı ekleyeceğim.

Esmer Tene Yakışan Kızıl Saç Renkleri

Buğday Tene Yakışan Bakır Saç Renkleri

3- Göz Rengi, Kaş Rengi ve Kaş Gürlüğü

  • Bana, bu konuda da, oldukça sık soru geliyor sizlerden. Gözlerim şu renk, bana hangi kızıl tonu ya da hangi bakır tonu gider? gibi. Örneğin; mavi gözlülere, sultan bakırı ya da kızıla, turuncuya çalan bakır tonlarının çok yakıştığını ve bu rengi çok iyi yansıttıklarını düşünüyorum. Bu konuda aklıma; yazımı yazarken, Hürrem Sultan geldi hemen. Bakır rengi çok güzel taşıyordu ve bu renk ile özdeşleşmişti. Yine, kaşlarınızın rengi ve sıklığı da, saç renginizi belirlerken, dikkate almanız gereken bir unsur. Misal, orta koyulukta bir kızıl renk seçtiğimde, kaşlarımı, açık kahverengi bir kaş kalemiyle çok az dolduruyorum. Çünkü kaş rengim saç rengime göre, açık kalabiliyor. Çok açık ve canlı kırmızı renkler kullandığımda ise kaşlarımı boyamıyorum ve olduğu gibi bırakıyorum. Çünkü açık renk kızıl tonlarıyla, biraz daha koyuya kaçan bir kaş rengi tercih edersem, tezat yaratabilir.

4- Makyajda En Çok Kullandığınız Renkler

5- Kombin Yaparken En Sık Kullandığınız Renkler

  • Gelelim, sonuncu maddemize. En az makyajda kullandığım renkler kadar önemsediğim bir konu da; kombin konusu. Canlı ve neon kırmızı tonlarıyla en uyumlu renkler; siyah, beyaz, gri tonları, yeşil tonları oluyor genelde. Neon kırmızı saç renkleri, maalesef renkli giyinmek için uygun renkler değil. Bu bağlamda, önümüzdeki bir ay içerisinde giymeyi düşündüğüm kıyafetlerim renkli ise kıyafetlerimin rengine göre saç rengimi belirliyorum. Pembe, mavi, mor, mürdüm gibi tonlar tercih edeceksem, pembe yansımalı tonlara bakıyorum. (Lal kızılı, çilek kızılı gibi.) Siz de, günlük hayatta tercih ettiğiniz renklere göre, saç renginizi belirleyebilirsiniz.

Saç boyama, saç bakımı, tanıtım yazıları, pr & marka iş birlikleri ya da aklınıza gelebilecek birçok konuda merak ettikleriniz ve danışmak istedikleriniz için bana aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz:

Mail: ebrubektasoglu@gmail.com

Facebook

Tumblr

Twitter: @ebrubektasoglu

Instagram: @ebru.bektasoglu

Dijital portfolyom: Behance

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir