Kızıl Saç,  Saç Bakımı

Kızıl Saç Bakımı ile İlgili 5 Temel İpucu 

Merhabalar blog ailem. 

Bugünkü yazımda sizlerle; saç renginizi uzun süre koruyabilmeniz için kendi uyguladığım yöntemleri paylaşacağım. 

Saç rengimi, 2 buçuk aya kadar koruyabiliyorum. Daha önce bloğumda, bu konu ile ilgili tecrübelerimi, sizlerle paylaşmıştım. Aşağıda, ilgili yazılarımın linklerini paylaşacağım. Başlıkların üzerine tıklayıp okuyabilirsiniz. 

Boyalı Saçlar İçin Bakım Önerileri

Yaz Mevsiminde Kızıl Saçın Bakımı Nasıl Olmalı?

Kızıl Saç Renginin Akmasını Nasıl Önlersiniz?

Hangi Ürünler Kızıl Saçın Hızla Akmasına Neden Olur?

Bu yazımda ise hem saç renginizi, uzun vadede korumak hem de kızıl renk tonunu, saçınızda oturtabilmeniz için en temel 5 ipucunu paylaşacağım:

1- Yıkama Sıklığını Azaltmak 

  • Kızıl saç bakımında, en dikkat etmemiz gereken nokta; saçımızı, mümkün olduğunca az yıkamak. Bunun yolu da, saçlarımızın yağlanmasının önüne geçmekten geçiyor. Saçınızın yağlanmasını geciktirmek için özellikle durulama gerektirmeyen saç bakım yağlarını, daha az veya yeteri kadar kullanmaya, özen gösterebilirsiniz. Bu gibi ürünler, gereğinden fazla kullanıldığında, saçı ağırlaştırabilir veya yağlandırabilir. Bu sebeple, saçınızı çok yormamaya, dikkat edebilirsiniz. 

2- Renk Koruyucu Ürünler Kullanmak 

3- Saç Spreyi, Saç Jölesi vb. Saç Şekillendirici Ürünleri Az Kullanmak

  • Bu tarz ürünleri kullandığımda, saçlarımı daha sık yıkama ihtiyacı duyduğum için saç spreyi ve saç jölesi kullanmayı bıraktım. Şu an güncel olarak, sadece bukle belirginleştirici krem kullanıyorum. Onu da sadece, maşa yaptığım günlerde. 

4- Saç Boyanızı Değiştirmemek

  • Mevcut saç renginizi korumak için sürekli aynı boyayı kullanmayı tercih edebilirsiniz. Saç boyanızı değiştirdiğinizde, kullandığınız boyaya bağlı olarak, yeni saç renginiz eskiye göre, daha açık veya daha koyu renkte tutabilir. Bu durum da, saç renginizi değiştirecektir. Sonrasında yine, eski boyanızı kullandığınızda, bu sefer de, saç renginiz, zemin renginizden kaynaklı, istediğiniz tonda tutmayabilir. Bu nedenle, farklı bir boya kullanmadan önce ve saç boyanızı değiştirmeden önce, bu durumu da göz önünde bulundurmanızı, tavsiye ederim. 

5- Fazla Isıl İşlem Uygulamaktan Kaçınmak 

  • Saç renginizi uzun vadede korumak için saçınızı mümkün olduğunca, ısıl işlemden korumanızı tavsiye ederim. Bunun için ısı gerektirmeyen saç modelleri deneyebilirsiniz. Fazla düzleştirici ve maşa uygulamaktan kaçınabilirsiniz. Saç kurutma makinenizi, düşük ısıda çalıştırabilirsiniz. 

Benim bugünkü yazımda, sizlerle paylaşmak istediğim naçizane önerilerim bunlardı. Kızıl saç ile ilgili tüm yazılarımı, bir kategoride toplamıştım. İlginizi çekebilecek diğer yazılarım için şuraya tıklayabilirsiniz. 

Saç boyama, saç bakımı, tanıtım yazıları, pr & marka iş birlikleri ya da aklınıza gelebilecek birçok konuda merak ettikleriniz ve danışmak istedikleriniz için bana aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz:

Mail: ebrubektasoglu@gmail.com

Facebook

Tumblr

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir