Kozmetik

Ürün İnceleme: First Time Matte Lipstick No: 128

Yepyeni bir ürün inceleme yazısından herkese selamlar.

Bugünkü yazımda sizlerle; First Time markasının, 128 numaralı mat stick ruju ile ilgili ürün yorumlarımı paylaşacağım.

First Time markasının, çok uzun yıllar önce, kontür paletini kullanmıştım ve üründen çok memnun kalmıştım. Aynı ürün, halen Watsons mağazalarında satışta. Bazen markanın standında, bahsetmiş olduğum kontür paletini görünce, eskilere gitmiyor değilim. Markaya bir güvenim olduğu için ve ürününden de memnun kaldığım için 128 numaralı mat rujunu da denemek istemiştim.

  • Çok eskiden, teyzemin bana bu marka bir mat ruj hediye ettiğini hatırlıyorum. Hatta belki de, aynı bu seridendi. Yapısının yumuşak, kaygan bir sürümü olan, mat bitişli bir ruj olduğunu anımsıyorum. 128 numaralı bu ruju da, tam tahmin ettiğim gibi çıktı. Mat yapıda, içerisinde hiç sim yok, yumuşacık sürülüyor, dudakta yağ gibi kayıyor. Dudağı kurutan bir yapısı yok. Dudağınıza sürerken, dudağınızı çekiştirmiyorsunuz. Ruj bildiğiniz yumuşacık sürülüyor.
  • Ürünün ambalajı oldukça kaliteli. Çok tatlı bir ambalajı var. Rengi zaten harika. Sıcak bir pembe tonu. Şeker pembesi gibi, çok tatlı bir pembe tonunda. Rengini hemen belli eden, bir kat sürseniz dahi, dudağınızda kendini belli eden bir renk tonu var. Doğal, insana sevimlilik katan, cıvıl cıvıl bir pembe tonu. Hafif gül pembe gibi bir renk tonu da var diyebilirim. Çok tatlı bir gül kurusu tonu gibi.
  • Rujun kokusuna bayıldım. Bana, eskiden ailecek gittiğimiz kuaförlerdeki rujların kokusunu anımsattı. Böyle hani sepette olurlardı. Kokusu bana o zamanları çağrıştırdı.
  • Ürünün kalıcılığını da çok beğendim. Sabahtan sürdüğümde, öğlen bir şeyler yeyip içsem dahi rengi dudaktan kaybolmuyor. Ruj bozulmadan dudağınızda saatlerce durabiliyor. Aynı zamanda, yapısı yumuşak olduğu için dudağı kurutmuyor ve dudakta pütürlük yapmıyor. Ben bu durumun önüne geçmek için her ruj sürmeden önce mutlaka dudağıma Hametan krem veya lip balm sürüyorum. Böylelikle dudaklarım hiç kurumuyor.
  • Allık olarak da kullanılabilecek, çok tatlı bir pembe tonu var. Bu seriden, farklı renkler de alınabilir. Hem sürülüş kolaylığı ve yapı olarak hem de renk tonu olarak ürün benden tam not aldı.
  • Ürünün kullanım süresi, açıldıktan sonra 24 ay. First Time markasının ürünlerini, internette ve Watsons mağazalarında bulabilirsiniz.
  • Rujun dudakta duruşunu da, rengini daha net görebilmeniz için buraya ekledim. Tamamen mat değil, gördüğünüz gibi hafif ıslak ve parlak bir bitişi var. Dudakta mat duruyor ama. Aynı zamanda, dudağımı olduğundan daha dolgun gösterdi.

Benim bu rujla ilgili sizlerle paylaşmak istediğim ilk gözlemlerim böyleydi. Sizler de, favori ruj önerilerinizi, benimle paylaşabilirsiniz.

Saç boyama, saç bakımı, tanıtım yazıları, pr & marka iş birlikleri ya da aklınıza gelebilecek birçok konuda merak ettikleriniz ve danışmak istedikleriniz için bana aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz:

Mail: ebrubektasoglu@gmail.com

Facebook

Tumblr

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir