Kozmetik

Ürün İnceleme: Revolution Ultra Sculpt & Contour Kit – Ultra Fair C01 Kontür Paleti

Yepyeni bir ürün inceleme yazısından herkese merhabalar.

Bugünkü yazımda sizlerle; Revolution markasının, ”Ultra Sculpt Fair C01 Kontür Paleti” ile ilgili yorumlarımı paylaşacağım.

  • Hayatımda ilk kez bu markanın bir ürününü kullanıyorum. Genelde, çok sevilen ve övülen ürünlerine rastlıyorum. Elimdeki kontür paletimin, artık son kullanma tarihi geçtiği için yerine yenisini almak istemiştim. İçinde; bronzer, aydınlatıcı ve allık olan kontür kitlerini kullanışlı bulduğum için bu kontür paletine bir şans vermek istedim.
  • Kontür paletindeki; bronzer, aydınlatıcı ve allığın renklerini, daha net görebilmeniz için renkleri koluma swatch’ladım. Bronzer; mat ve içerisinde hiç sedef yok. Soğuk bir kahve tonunda. Aydınlatıcı ise sedefli ve parlak bir yapıda. Hem bronzer hem de aydınlatıcı, renk olarak swatch yaparken de yüzüme kontür yaparken de, rengini tam istediğim gibi belli ediyor. Ben kontür yaparken, çok fazla parlayan aydınlatıcıları pek beğenmiyorum. Bana göre, orta parlaklıkta bir aydınlatıcı yeterli. Bu açıdan, renk olarak bronzer ve aydınlatıcıyı beğendim.
  • Allığa gelecek olursak; renk olarak, şeftali-pembe arası bir tonda. Sıcak alt tonlu ve bakır tonlarda makyaj yaparken kullanmak için bu allığı, tam benlik bir renk olarak görmüştüm. Ancak benim aradığım renk tonu; daha sıcak, biraz daha turuncuya çalan bir tondu. Bu sebeple, allığın rengini pek sevemedim. Aslında, yanakta çok doğal duruyor. Hatta bu allığı kullanarak yaptığım bir makyajı, aşağıya ekleyeceğim. Misal, o doğal görüntüyü sevdim ama benim beklentim; daha sıcak tonlu ve turuncuya çalan bir renkti.
  • Paletteki renkler, yukarıda yaptığım makyajda da görüldüğü üzere, çok doğal duruyor. Bu açıdan, günlük makyajlarda kullanılabilecek bir kontür paleti olduğunu söyleyebilirim. Renklerin pigmentleri ve renk yoğunluğu, biraz daha fazla olabilirdi. Aydınlatıcı ve bronzerdan ziyade, ben yanaktaki allık görünümünün, belirgin olmasını seviyorum. Bu konuda, Beaulis‘in allıklarını, fiyat-performans olarak bakıldığında, çok başarılı buluyorum mesela. Gerek toz gerek krem allık olarak çok iyi ürünlerinin olduğunu söyleyebilirim.
  • Günlük makyajlarımda kullanabileceğim ya da seyahat ederken makyaj çantama alabileceğim bir kontür paleti. Ancak şu an elimde, güncel olarak kullandığım, pigment ve kalıcılık olarak, çok daha iyi ürünler var. Daha yoğun makyajlar yapmak istediğim zamanlarda maalesef bu kontür paleti, beklentimi karşılamayacaktır.
  • Paletteki renkler, far olarak da kullanılabilir. Özellikle aydınlatıcı ve bronzer.
  • Ürünün açıldıktan sonraki kullanım ömrü; 12 ay. Revolution markasının ürünlerini, Watsons mağazalarında bulabilirsiniz.

Benim, ”Ultra Sculpt Fair C01 Kontür Paleti” ile ilgili, ilk gözlemlerim böyleydi. Sizler de, favori kontür paleti önerilerinizi, benimle de paylaşabilirsiniz.

Saç boyama, saç bakımı, tanıtım yazıları, pr & marka iş birlikleri ya da aklınıza gelebilecek birçok konuda merak ettikleriniz ve danışmak istedikleriniz için bana aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz:

Mail: ebrubektasoglu@gmail.com

Facebook

Tumblr

Twitter: @ebrubektasoglu

Instagram: @ebru.bektasoglu

Dijital portfolyom: Behance

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir