Kızıl Saç

Ürün İnceleme: Akos Volcanic Red Series 7.52 Strawberry Çilek Kızılı Saç Boyası (İş Birliği)

Yepyeni bir ürün inceleme yazısından herkese selamlar (:

Bugünkü blog yazımda; Akos markasının 7.52 çilek kızılı saç boyasından ve 30 volüm oksidanından bahsedeceğim size. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz hafta, saçlarımı bu renge boyamıştım. Uzun süredir, açık renk kırmızılar kullanıyordum. Bu renk tonunu çok özlediğimi fark ettim. (:

Sonbahar ve kış aylarında, aklım hep biraz daha koyu, pembe veya mor tabanlı kızıllara gidiyor. Epeydir Akos’un çilek kızılı rengi aklımdaydı. Saçlarımı yeniden çilek kızılına boyamayı düşünürken, Akos markasından bana bir mail gelmesi, çok tatlı bi’ sürpriz oldu. (: Bana, en sevdiğim kızıl tonlarından biri olan çilek kızılı boyalarını, oksidanlarını ve bir de yeni çıkacak olan, kızıl saçlar için formülize edilen kırmızı şampuanlarını gönderdiler. (: Öncelikle kendilerine burada bir kez daha, incelikleri için çok teşekkür ediyorum. (: Bana özenle hazırlanmış bir kargo yapmışlar. Ürünler elime ulaşınca gerçekten çok heyecanlandım. Daha önce oksidanlarını hiç kullanmamıştım. ve tabi kırmızı şampuandı beni asıl heyecanlandıran. Onunla ilgili ayrıntılı yorumlarımı da, ürünü bitirdikten sonra burada paylaşacağım. (:

  • Akos çilek kızılı; pembe yansımaları olan, orta koyulukta, canlı bir kızıl. Ailem ve arkadaşlarım genelde bu rengi bana, kırmızıdan daha çok yakıştırdığını, ten rengimi vurguladığını söylerler. (: Bu rengi çok sevme nedenlerimin başında; gönlümce renkli giyinebilme lüksüm geliyor. (: Çünkü saçlarım kırmızı iken, her rengi kullanamıyorum maalesef. Fakat çilek kızılı rengiyle; daha renkli makyajlar yapabiliyor, pembeler, morlar, bordolar tercih edebiliyorum. Bu açıdan çilek kızılı tonunu, kullanışlı buluyorum. (:
Saçlarım için 2 tüp boya ve iki minik şişe oksidan kullandım. Şu rengin güzelliğine bayılıyorum resmen. (: Bu rengi daha önceden de çok kez kullandım. Fakat her boyayışımda, sanki daha önce hiç bu rengi kullanmamışım gibi heyecanlanıyorum. (:
Saçlarımın akmış hali. (: Bu fotoğraf iki yıl öncesine ait. Zamanla boyandıkça, oksidandan dolayı saçların rengi açılıyor.
akos-cilek-kizili
Bu da boyandıktan sonraki hali. (: Açık renk, canlı bir kızıl tonu elde etmek için saçlarınızın bakır tonlarına kadar açılmış olması yeterli.
  • Saç boyası karışımını saçlarımda, 45 dakika kadar bekletiyorum ve ardından saçlarımı, ılık suyla duruluyorum. Şu an renk koruyucu şampuan olarak Akos’un kırmızı şampuanını kullanmaya başladım ve ürünle ilgili gözlemlerim genel anlamda güzel gidiyor. Kızıl renk tonu kullanıyorsanız, saçlarınızı mutlaka renk koruyucu şampuanla yıkayın. Çünkü kızıl çok akan bir renk tonu. Bu yüzden, kızıl saça özgü ve renk koruyucu ürünler kullanmak, saç rengini uzun vadede korumanızı sağlar.
Saçlarımı boyamadan önceki hali. Diplerim gelmiş ve saç rengim çok az akmış. Ancak halen kırmızı.
Yeni saçlarımı, şuracığa da bırakayım. (: Eğer pembe yansımalı, canlı kızıl renkleri siz de beğeniyorsanız, bu rengi size de tavsiye ediyorum. (: Koyu renk saç zemininde bile güzel renk sonuçları elde edebileceğiniz, saça rengini çok güzel veren, aksa da saçtan uzun süre rengi kaybolmayan, çok kaliteli bir kızıl saç boyası. Yıllardır çok severek kullanıyorum. Bu arada, oksidanları da gerçekten çok başarılı. Saç derimde herhangi bir irritasyona sebep olmaması, saçlarımı yıpratmaması açısından oksidanlarını da beğendim. Benden tam not aldı. (:
  • Akos çilek kızılı, bu kez saçlarımda, daha canlı ve kırmızımsı tonlarda tuttu. Çünkü zemin rengim kırmızıydı. Saç boyaları herkeste aynı sonucu vermeyebilir. Bu konuda, saçınızın zemin rengi oldukça etkili. Eskiden boya saçımdan daha çabuk akardı ve saçlarım bakırlaşırdı. Artık aksa bile saçlarım bakırlaşmıyor ve rengi kırmızı kalıyor. Boyanın zamanla saçıma yerleşmesi ve renk koruma konusunda uyguladığım yöntemler sayesinde, artık daha az saç boyadığımı da söyleyebilirim. (:

Siz daha önce bu rengi kullandınız mı? Kullandıysanız mutlaka yorumlarınızı benimle paylaşmayı unutmayın. (:

Saç boyama, saç bakımı, marka iş birlikleri ya da aklınıza gelebilecek birçok konuda merak ettikleriniz ve danışmak istedikleriniz için bana aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz:

Mail: ebrubektasoglu@gmail.com

Facebook

Twitter

Instagram

Tumblr

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.