Kozmetik,  Vegan

Technic Unconditional Pressed Pigment Palette 15’li Far Paleti

Merhabalar blog ailem,

Bugünkü yazımda sizlerle; Technic markasının ”Unconditional” adlı 15’li far paleti ile ilgili ayrıntılı yorumlarımı paylaşacağım. Bu ürünü, yaklaşık iki ay kadar önce, Eve Shop mağazasından satın almıştım. Bu far paletini ne zaman kullansam, göz makyajım hep çok beğenildi ve kullandığım farlar soruldu. Ben de bu yazımda, çok severek kullandığım bu far paleti ile ilgili yorumlarımı sizlerle paylaşmak istedim.

  • Palette, 15 farklı renkte far bulunuyor. Paletin içerisinde; hem mat hem de ışıltılı, simli, glitter far mevcut. Renk tonları olarak bu paleti internette ilk keşfettiğimde adeta renklerine vurulmuştum. Renkleri tam benlik. Hem kahve ve bakır tonlar hem de soğuk alt tonlu, mor tonları mevcut. Bu palet ile hem renkli hem de smokey eye makyajları, kolaylıkla yapılabilir. Renk skalası olarak palet benden tam not aldı. Hem sıcak hem de soğuk renkler bir arada toplanmış. Bu da, farklı renkte makyajlar yapabilmeye olanak sağlıyor. Tek bir far paletim olsun başka far paleti kullanmayayım derseniz, böyle bir palet işinize yarayabilir. Seride farklı renk seçenekleri de mevcuttu. Ancak ben bu çeşidini kendime daha yakın buldum. İyi ki de bu far paletini almışım diyorum. Hem günlük hem de özel gün makyajları için çok kullanışlı ve harika bir alternatif.
  • Paletin tam ortasında, ikinci sıradaki renklerin yanında, şeffaf, jel kıvamda bir far var. Onu şu ana kadar hiç kullanmadım. Glitter farları daha kalıcı hale getirmek için far bazı olarak kullanılabilir gibi duruyor. Ancak hiç kullanmaya gerek duymadım şu ana dek.
  • Paletteki farların renk pigmentasyonu oldukça yüksek. İster parmaklarınızla isterseniz fırça ile uygulayın, mükemmel renk sonuçları alabiliyorsunuz. Hiç toz toz olmayan ve göz kapağında da, toz toz durmayan farlar. Yüksek pigmentasyona sahip olduğu için çok az sürmeniz bile yeterli geliyor. Farların dokuları yumuşacık, pudramsı bir yapıları var. Çok kolay dağıtılabiliyor ve farlar, birbiriyle karıştırmaya da oldukça müsait. Ben farların dokularına da aşık oldum. Renklerini çok güzel veriyorlar. Glitter farlar da çok çok güzel. Göz kapağında simler kendini belli ediyor ve ne zaman sürsem, mutlaka dikkat çekiyor. Rengini başarılı bir şekilde veren, pigmentasyonu yüksek ve kalıcılıkları da oldukça iyi farlar.
  • İlk sıradaki farlar; en baştaki far, bakır bir tonda. Yanındaki far; sıcak alt tonlu, acı kahve rengi. Onun yanındaki far ise daha çok soğuk bir kahve tonu. İçinde çok az şeftali tonlar barındırıyor. Yanındaki glitter far, göz kapağına sürdüğünüzde, koyu bir mor tonu gibi duruyor. Yansımaları çok güzel. En sondaki far ise biraz daha lacivert tonlarında bir glitter far.
  • İkinci sıradaki farlar; en baştaki farın rengi, gri-füme tonları arası bir renk. Hemen yanındaki far, oldukça ışıltılı bir bakır tonu, ortadaki ürün, şeffaf, yapısı jel gibi, hemen yanındaki renk; çok tatlı, içerisinde çok az lila tonlar barındıran bir pembe tonu, son olarak ise hologram efektli bir glitter far mevcut.
  • Üçüncü sıradaki farlar; en baştaki renk, mat bir siyah. Hemen yanındaki renk; açık renk ve soğuk alt tonlu bir mor tonu. Onun yanındaki renk ise oldukça ışıltılı, pigmentli ve parlak duran bronz tonlarda bir far. İçerisinde biraz pembelik var. Yanındaki renk ise sürdüğümde yansımaları mora çalan bir glitter. En sonda ise çok güzel bir kahve tonu var. Soğuk alt tonlu bir kahve tonu gibi görünüyor. Ancak sürdüğümde ve dağıttığımda, hafiften füme tonlara çalan, biraz küllü bir tonu var. Ben bu farı, kaşlarımı doldurmak için de kullanıyorum.
  • Paletin kapağı açıldıktan sonraki kullanım süresi; 36 ay. %100 vegan bir far paleti olduğu, paletin arkasında belirtilmiş.
  • Paletteki renkleri daha yakından görebilmeniz için aşağıya renk swatch’larını sizin için ekliyor olacağım.
  • Yukarıya farların renk swatch’larını ilk, ikinci ve üçüncü sıradaki renkler olarak ekledim. Renkli ve glitter’lı makyajlar yapmayı seviyorsanız, bu far paletine sizler de bakabilirsiniz.

Saç boyama, saç bakımı, tanıtım yazıları, pr & marka iş birlikleri ya da aklınıza gelebilecek birçok konuda merak ettikleriniz ve danışmak istedikleriniz için bana aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz:

Mail: ebrubektasoglu@gmail.com

Facebook

Tumblr

Behance

X: @ebrubektasoglu

Instagram: @ebru.bektasoglu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir