Öneri

Yurt Dışı Keşifleri – Farklı Tatlar Denemeyi Sevenlere 

Yepyeni bir yazıdan daha herkese selamlar (:

Bloğumda; genellikle kullandığım kişisel bakım, saç bakımı ve kozmetik ürünleriyle ilgili yorumlarımı sizinle paylaştığım gibi denediğim farklı tatlardan da size bahsetmek istiyorum. Siz de farklı lezzetler denemekten keyif alıyorsanız, bu yazım ilginizi çekecektir. (: 

Bugünkü yazımda bahsedeceğim ürünler; Twinings Spiced Ginger, After Eight Cherry & Mint Naneli Çikolata ve Oza Kahve.

Söze; Twinings Spiced Ginger ile başlamak istiyorum. Bu çay ile After Eight çikolata, yılbaşında bize hediye olarak gelmişti. Komşumuzun kızı, İngiltere’den getirmişti. 

  • Zencefil tadının baskın olduğu bir bitki çayı. Ancak içerisinde; meyan kökü, tarçın ve karanfil de mevcut. 
  • Kış aylarında ve soğuk havalarda, tercih edilebilecek bir çay. Enfes bir tadı var. Kokusu; daha demlemeden, kutudan poşetini çıkardığım ilk anda, beni etkisi altına aldı. 
  • Vücut direncimin düştüğü zamanlarda, boğazım ağrıdığında ve regl dönemlerimde de, severek tükettiğim bir çay oldu. Çayın hafiften boğazı yakan, keskin bir tadı var. Bu benim boğaz ağrıma çok iyi geldi. Aynı zamanda, adet sancıma da iyi geldiğini söyleyebilirim. Bununla beraber; çayın bir detoks etkisi de var. Ne zaman içsem; kendimi hafiflemiş hissettim. Sevdiğim baharatların bir arada olduğu bir çay. Hepsinin birleşimi, gerçekten damakta çok hoş bir tat bırakıyor. 
  • Ambalaj ve paketleme olarak da çok kaliteli bir ürün. Eğer siz de, kışın bitki ve baharat çayı içmeyi seviyorsanız, Twinings zencefil çayını, size de tavsiye ediyorum. Türkiye’de satışı var mı bilmiyorum. Araştırmak gerek. (: 

Şimdi, gelelim After Eight çikolataya (: 

  • Bu çikolata markasıyla ilk olarak, üniversitede “Marka İletişim Stratejileri” dersinde tanışmıştım. Daha önce hiç tüketmediğim bir çikolataydı. Fakat tadını hep merak ediyordum. Türkiye’de satışı var bildiğim kadarıyla. Migros’larda satılıyor. Bazı zamanlar, Bim marketlere de geldiğini hatırlıyorum. 
  • Alışılmışın dışında bir tadı olduğunu söyleyebilirim. Normalde, nane ve vişneyi bir arada düşünemiyorum. Fakat bu iki tat, bu çikolatada bir araya gelmiş ve bence her iki tat da, şahane bir uyum yakalamış. İlk yediğim andan itibaren, nanenin o ferahlatıcı ve mentollü etkisini damağımda hissettim. Ardından da, vişne tadı geliyor. Her zamanki alışkın olduğumuz çikolatalar gibi bir tadı yok. Tamamen kendine özgü bir lezzeti var. Her biri incecik, kare şeklinde çikolatalar ve her birinin kendi paketi var.
  • Ben tadını sevdim ve çok farklı buldum. Yeniden tüketmek isteyebileceğim bir çikolata oldu. (:
ve son olarak yorumlarımı paylaşmak istediğim ürün; Oza Kahve. Ürünü kavanoza döküp, paketini tam atacakken, fotoğrafını çekmeyi unutmuşum. O yüzden, paketi yırttıktan sonra fotoğrafını çekmediğimi hatırladım ve ortaya da böyle bir fotoğraf çıktı. (: Bu kahveyi de, dayımın kızı Kıbrıs’tan getirmişti. Orada popüler olan kahvelerden biriymiş.
  • Renk olarak, her zamanki tükettiğimiz Türk kahvesine göre oldukça koyu bir rengi var. Aynı zamanda, hem koku hem de tat olarak, içtiğim diğer Türk kahvelerine kıyasla, daha keskin.
  • Tadı bana biraz, filtre kahveyi anımsattı. Yoğun ve sert bir tadı var. İnternetten araştırdığımda, Kıbrıs’ta ”Koyu kahve” olarak da nam salan bir kahve olduğunu öğrendim.
  • Ben günlük hayatta, sıklıkla kahve tüketen biriyim ve farklı kahveler denemeyi de çok seviyorum. Kahve benim, olmazsa olmazım diyebilirim. (: Siz de yeni kahveler keşfetmek istiyorsanız, Oza Kahve’yi size de tavsiye edebilirim. (: Yalnız, tadının diğer Türk kahvelerine göre biraz daha sert ve yoğun bir aroması olduğunu yinelemek isterim. (:

Sizinle paylaşmak istediğim ürün deneyimlerim böyleydi. Siz daha önce bu ürünleri denediniz mi, yorumlarınızı benimle de paylaşmayı unutmayın. Denememi istediğiniz, önermek isteyeceğiniz farklı tatları da benimle paylaşabilirsiniz. (:

Şimdiden güzel bir hafta sonu geçirmenizi diliyorum. Öptüm! (:

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir