Kişisel Gelişim

Kitap İnceleme: John Steinbeck – Kaçış

Yepyeni bir kitap inceleme yazısından herkese merhabalar.

Geçtiğimiz hafta sonu, John Steinbeck’in Kaçış adlı kitabını bitirdim. Yeni kitaba geçmeden önce hemen bloğumda kitapla ilgili yorumlarımı, sizlerle de paylaşmak istedim.

  • Bu kitap, benim için çok kıymetli ve bende ayrı bir yeri var. Çünkü eski basım kitapları okumayı çok seviyorum. Varlık Yayınları, 1954 basımı bir kitap. 301. sayısı. Kitapta yazarın, 7 adet hikayesi bulunuyor. Kaçış, Ak Bıldırcın, Uyanık Adam, Deli Kız, Börekçi Dükkanı, Köy Öğretmeni, Zürriyet.
  • Yazarın daha önce, ”Fareler ve İnsanlar” adlı kitabını okumuştum. Yanlış hatırlamıyorsam, lise yıllarımdı. O günden bu yana, epeydir yazarın herhangi bir kitabını okumamıştım. Uzun yıllar sonra yeniden yazarın bir kitabını okumak, oldukça heyecan verici ve merak uyandırıcıydı. Kitaptaki hikayeler de, oldukça ilgi çekici ve sürükleyici nitelikteydi. Bir solukta bitirilebilecek hikayelerden oluşuyor.
  • Kitap 127 sayfa. Yazarın o kadar sade ve akıcı bir dili var ki, kitabı okumaya başladığınızda bırakamıyorsunuz. Olay örgüsüyle de yazar, hikayenin içine çekiyor sizi. Bu anlamda, keyif alarak okuduğum bir kitaptı. Ben genelde, çok fazla hikaye türünde eserler okuyan biri değilimdir. Daha çok roman okumak hoşuma gidiyor. Ancak bazı zamanlarda, böyle kısa hikayeler okumak, insanın hem zihnini boşaltıyor hem de insanı, gündelik rutinlerinden ve günlük koşuşturmadan uzaklaştırıyor.
  • Hikaye türünde eserler okumayı seviyorsanız, kısa hikayelerden oluşan bu kitabı, sizler de okuma listenize ekleyebilirsiniz. Benim sıradaki kitabım: Marcus Aurelius – Düşünceler. Sizler en son hangi kitabı bitirdiniz ve şu an hangi kitabı okuyorsunuz, benimle de paylaşırsanız çok mutlu olurum.

Tanıtım yazıları, pr & marka iş birlikleri ya da aklınıza gelebilecek birçok konuda merak ettikleriniz ve danışmak istedikleriniz için bana aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz:

Mail: ebrubektasoglu@gmail.com

Facebook

Tumblr

Behance

X: @ebrubektasoglu

Instagram: @ebru.bektasoglu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir