Kozmetik

Kiko Milano Smart Fusion Lipstick No: 416 Cherry Red

Yepyeni bir ürün inceleme yazısından herkese merhabalar.

Bugünkü yazımda sizlerle; Kiko Milano markasının, 416 numaralı ”Cherry Red” adlı rujunu, yakından inceleyeceğiz.

  • Ben bu ruju, markanın kendi mağazasından satın almıştım. Mağazalarını Ankara‘da Ankamall AVM’de bulabilirsiniz.
  • Saçlarımı Cherry Red renk tonuna çevirdikten sonra uzun zamandır, vişne rengi tonunda bir kırmızı ruj arıyordum. Bu ruju, mağazada tester olarak denedikten sonra renk tonunu çok beğenmiştim. Tam benim istediğim türden bir vişne kırmızısıydı. O yüzden bu ruju satın almıştım. İyi ki satın almışım. Çünkü rujun hem renk tonunu hem de yapısını, kalıcılığını çok beğendim.
  • Öncelikle ürünün paketlemesi çok güzel ve oldukça kaliteli. Ruju tasarım olarak da çok beğendim ve şık buldum. Ben genelde, siyah renkte tasarımı olan stick rujları çok beğeniyorum. Bence çok şık duruyor.
  • Ben genelde, herhangi bir markadan tester denemeden aldığım yani daha doğrusu, tester’ını deneyemediğim rujları satın alırken, bazen renk tonlarının aslında benim hayal ettiğim renk tonundan farklı olduğunu deneyimledim birkaç kez. Bu rujun, tester’ını deneyebildiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum. Çünkü rengi tam benim istediğim vişne kırmızısı. Ruj, tam da gördüğünüz rengi veriyor. Dışarıdan bakıldığında, soğuk alt tonlu bir kırmızı tonu. Sürdüğünüzde de, içerisinde çok az bir pembelik var. Fakat bu pembelik, rujda kendini göstermiyor, ruj tamamen vişne renginde kendini gösteriyor. Rengini direkt olduğu gibi dudakta göstermesi ve vişne tonuyla öne çıkması, en sevdiğim özelliği. Renk tonu olarak beklentimi karşıladığı için bu rujdan çok ama çok memnun kaldım. Bordo veya vişne çürüğü tonlarda değil de, tamamen kırmızının baskın olduğu bir vişne tonu.
  • Ürünün herhangi bir öne çıkan kokusu yok. Koku olarak da ruju beğendim. Yapısı kremsi, yumuşacık ve dudakta yağ gibi kayıyor. Böyle biraz lip balm gibi yumuşacık ve dudakta kayan bir yapısı var. İlk sürdüğünüzde, hemen rengini dudağa veriyor. Ürünü dilerseniz lip balm gibi, daha belli belirsiz de sürebilirsiniz. Çünkü renk pigmenti çok çok iyi. Dudağınıza çok az sürüp rengi dağıtabilirsiniz. Ya da, daha belirgin ve öne çıkan bir görünüm için benzer renkte bir dudak kalemi ile dudaklarınızı çerçeveleyip, ardından ruju tüm dudağınıza sürebilirsiniz. Ben her iki şekilde de kullanıyorum. Hatta üzerine şeffaf bir lip gloss da geçebilirsiniz.
  • Rujun rengini, birkaç kat sürerek açıktan koyuya doğru artırabilirsiniz. Çok yoğun bir renk pigmenti var. Opak bir bitiş sağlıyor ve örtücülüğü çok iyi. Kalıcılık olarak da gün boyu dudağımdan renk hiç çıkmadı. Aynı zamanda, rujun dudakta hiç ağırlığı yok. Çok hafif, su gibi bir yapısı var. Dudaklarımı hiç kurutmadı, pütürlük yapmadı. Bence 10/10 bir performansı var.
  • Bu ruju keşfettiğim için gerçekten çok mutluyum. Şu an pembe yansımalı bir saç rengi kullanıyorum. Vişne kızılı saç ile de ruj çok güzel uyum sağladı. Soğuk alt tonlu bir renk olduğu için pembe ve soğuk alt tonlu cilt alt tonu ile güzel bütünleşecektir.
  • Rujun dudakta duruşunu, rengi daha net görebilmeniz için aşağıya ekliyorum:
  • Farklı ışıklarda üç farklı fotoğraf çekmiştim. Rujun rengini net bir şekilde görebilmeniz için. Rujun dudakta parlak bir bitişi var. Ancak mat yapıda, içerisinde hiç sim yok. Dudakları hem daha sağlıklı hem de olduğundan daha dolgun gösteriyor. Sizler de beğendiğiniz vişne rengindeki ruj önerilerinizi benimle de paylaşabilirsiniz.

Tanıtım yazıları, pr & marka iş birlikleri ya da aklınıza gelebilecek birçok konuda merak ettikleriniz ve danışmak istedikleriniz için bana aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz:

Mail: ebrubektasoglu@gmail.com

Facebook

Tumblr

Behance

X: @ebrubektasoglu

Instagram: @ebru.bektasoglu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir