Kişisel Bakım

Ürün İnceleme: Garnier Ambre Solaire Spf 50+ Yüz ve Vücut Koruyucu Süt

Yepyeni bir ürün inceleme yazısından herkese merhabalar.

Bugünkü yazımda; bir yıla yakın süredir kullandığım ve geçtiğimiz günlerde bitirdiğim Garnier’in güneş kremi ile ilgili yorumlarımı sizinle paylaşacağım. 

Garnier Ambre Solaire Spf 50+ Yüz ve Vücut Koruyucu Süt

Ürünün beğendiğim ve beğenmediğim özelliklerine değinmek istiyorum: 

  • Ciltte beyazlık bırakmıyor. 
  • Güneş ışınlarına karşı, yüksek koruyucu bir etkisi var. Normalde benim cildim, güneşte az veya fazla kalayım, hiç fark etmez, akşam eve döndüğümde mutlaka kaşınır ve kızarmaya döner. Bu kremi ne zaman kullansam, cildimi güneşe karşı çok iyi korudu ve olası yanma, kızarıklık, kaşıntı gibi durumları önledi. 
  • Kollarıma ve bacaklarıma uyguladığımda, hızlı emilim gösterdi. Cildimle uyum sağladı. Cildimde sivilce yapmadı.
  • Ben bu ürünü, yüzüme de kullandım. Fakat yüzüm için uyumlu bir güneş kremi olmadığını gözlemledim. Bunun sebepleri; birincisi ürünün biraz yağlı bir içerikte olması. Hassas ve akneye meyilli bir yüzüm olduğu için genelde yağsız ürünler, yüzüme daha iyi geliyor. Yağ bazlı ürünler, yüzümde ağırlık yapabiliyor. Çok kolay emilim göstermiyor. İkincisi ise; bu ürün yüzümde sivilce oluşumuna neden oldu. Ben de bundan dolayı sadece bu güneş kremini, vücudum için kullandım.
  • Ürünün üzerinde “Yağlı his bırakmaz” yazıyor ancak biraz bırakıyor. Ürünün tamamen emildiğini ve ciltten kaybolduğunu söyleyemem. 
  • Seyahat boy olması ve çantada yer kaplamaması da güzel. 50 ml bir ürün ve açıldıktan sonra kullanım ömrü 12 ay.
  • Tekrar satın alabileceğim bir ürün aslında. Cildimi koruyucu etkisini çok beğendim. Fakat hem yüz hem de vücut olarak, bu üründen biraz daha hafif yapıda ve yağsız içerikte bir ürünün, cildimle daha çok uyacağını da düşünmüyor değilim. 

Bu ürünle ilgili sizinle paylaşmak istediğim gözlemlerim ve deneyimim böyleydi. Elimdeki ürünleri bitirdikçe, düzenli olarak buraya eklemeye özen gösteriyorum. Takipte kalmayı unutmayın. 🙂 

Saç boyama, saç bakımı ya da aklınıza gelebilecek birçok konuda merak ettikleriniz ve danışmak istedikleriniz için bana aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz:

Mail: ebrubektasoglu@gmail.com

Facebook

Twitter

Tumblr

Instagram

Snapchat: ebru_bektasoglu

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.