Kozmetik,  Öneri,  Sürdürülebilir Yaşam,  Vegan

Sephora Collection Color Shifter Face Palette – Rose Fantasy

Yepyeni bir ürün inceleme yazısından herkese merhabalar.

Bugünkü yazımda sizlerle; Sephora Collection’ın ”Rose Fantasy” adlı yüz paletini, yakından inceleyeceğiz. Ben bu ürünü, markanın Ankara‘da Cepa AVM’deki mağazasından satın almıştım. Tester’ını denediğimde, renklerini ve renklerin pigmentlerini çok beğenmiştim. Bu ürünü, hem far paleti hem yüz paleti olarak kullanmak için satın almıştım. İyi ki almışım diyorum. Çünkü benim için çok amaçlı kullanabileceğim bir paletim oldu. Tek bir palet ile hem göz makyajımı yapıyorum hem de yüzümü boyutlandırıp, aydınlatıyorum ve yanaklarımı renklendiriyorum.

  • Ürünün tasarımını, çok ama çok beğendim. Tam çantaya atıp evden çıkmalık bir boyutu var. Gün içinde istediğim her an rahatlıkla kullanabileceğim bir yüz paleti. Bence seyahat çantası için de çok uygun bir ürün.
  • Bu paletin içerisinde aynı zamanda, ayna da bulunmakta. Dışarıda makyajımı tazelemek istediğimde, paletin içerisindeki ayna, kesinlikle çok iş görüyor. Yanımda ayna taşıma gibi bir zorunluluğum da olmuyor. Aynasını çok beğendim. Bence bu açıdan baktığımızda, ince düşünülmüş ve kullanıcıya rahatlık sağlayan bir tasarım.
  • Bu seri, iki çeşit. Ben ”Rose Fantasy” adlı paletin renklerini, daha kendime yakın buldum. Paletin içerisinde, dört farklı ürün bulunmakta. Ürünlerden üçü toz yapıda, bir tanesi ise kremsi yapıda. Toz ürünlerin yapısı tıpkı pudra gibi. Ürünlerin, hem mat hem de ışıltılı ve simli bir bitişi var.
  • Paletin içerisinde soldan sağa sırasıyla; bir adet pudra allık, bir adet toz bronzlaştırıcı, bir adet aydınlatıcı ve bir adet de krem allık bulunuyor. Pudra allık, bronzlaştırıcı ve krem allık, mat bitişli, içerisinde sim bulunmuyor. Ancak aydınlatıcısı, oldukça ışıltılı. Ben bu palette en çok, aydınlatıcıyı beğendim. Işıltısı bana göre tek kelimeyle mükemmel. Bu palet ile hem soft görünümlü, doğal makyajlar hem de renkli, cıvıl cıvıl makyajlar yapılabilir. Ben koyu renk ruj sürdüğümde şu sıralar göz makyajımı, bu palet ile yapıyorum.
  • Paletteki ürünlerin renklerini, daha yakından görebilmeniz için hepsini koluma swatch’ladım. Ürünlerin dokuları yumuşacık. Toz ürünler asla toz toz olmuyor, uçup gitmiyor. Kalıcılıkları çok güzel. Kesinlikle fiyatını hak eden bir yüz paleti. Sephora’nın Color Shifter far paletlerini de çok beğeniyorum ben. Renkleri, pigmentleri, dokuları muhteşem. Far paleti ve yüz paleti olarak Sephora, kesinlikle çok başarılı ürünler çıkarıyor.
  • Paletteki, pudra allık ve bronzlaştırıcıyı, hem far olarak hem de kontür amaçlı kullanıyorum. Aydınlatıcısı ile çok güzel ışıltılı makyajlar yapıyorum. Bazen tüm makyajımı yapmak için yalnızca bu paleti kullanıyorum. Aşağıya, yakın zamanda, sadece bu paleti kullanarak yaptığım bir makyajımı ekleyeceğim.
  • Bu fotoğraftaki göz makyajımda, paletteki aydınlatıcı ve bronzlaştırıcıyı kullanmıştım. Yanaklarıma ise hem krem allık hem de üzerine çok hafif, pudra allık uygulamıştım. En son yanaklarıma, aydınlatıcı uygulamıştım. Bu makyajım da çok beğenilmişti. Kontür yaparken kullandığım fırçayı ise aşağıya ekliyorum.
  • Nascita Pro Eğimli Kontür Makyaj Fırçası 260. Bu fırçayı da, yaklaşık iki hafta önce satın almıştım. Yüzüme kontür yapmak, allık ve aydınlatıcı uygulamak için kullanıyorum. Bu üründen de çok çok memnunum.
  • Palet ile ilgili yorumlarıma geri dönecek olursak; eğer makyajda pembe tonları beğeniyorsanız, özellikle allık rengi olarak, bu palete sizler de bakabilirsiniz. İçerisindeki krem allık ile dudaklarınızı bile renklendirebilirsiniz. Bu yüz paleti ile, pek çok farklı makyaj yapılabilir. Tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış.
  • Ürünü internet sitesinden incelediğimde, vegan bir ürün olduğunu okudum. Ürünün kutusu ise sürdürülebilirliğe önem verilerek yapılmış, ızgarasında ise geri dönüştürülmüş plastik kullanılmış. Bu açıdan da ürün, kalbimi kazandı. Markanın böyle konulara önem vermesi ve duyarlı olması, takdire şayan bir davranış.

Benim bu yüz paleti ile ilgili deneyimlerim böyleydi. Paletin içerisinde çoğunlukla soğuk alt tonlu diyebileceğim tonlar bulunuyor. Krem allık biraz daha sıcak bir pembe tonu. Sizler de beğendiğiniz yüz ve kontür paleti önerilerinizi, benimle de paylaşabilirsiniz.

Tanıtım yazıları, pr & marka iş birlikleri ya da aklınıza gelebilecek birçok konuda merak ettikleriniz ve danışmak istedikleriniz için bana aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz:

Mail: ebrubektasoglu@gmail.com

Facebook

Tumblr

Behance

X: @ebrubektasoglu

Instagram: @ebru.bektasoglu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir