Gezgin,  Öneri

Ankara’da Beğendiğim 5 Mekan Önerisi – Part 1

Merhabalar blog ailem.

Bugünkü yazımda sizlerle; Ankara‘da gitmekten keyif aldığım 5 mekan paylaşacağım. Part 1’de, en sık gittiğim yerleri ekleyeceğim buraya. Devamı da gelecek elbette.

Ardıç Kitabevi

  • 9 yıla yakın süredir, Ankara‘da yaşıyorum ve ne zaman Kızılay’da olsam, şöyle bir kahve içip, bir köşede kitabımı okuyayım dediğim an, aklıma Ardıç’a gitmek gelir. Burası bir kitap kafe. Hem ortamı hem de yemekleri çok güzel. Sakin bir yer ve çok yüksek sesle müzik çalmıyor. Dolayısıyla benim, hem tek başıma hem de sevdiklerimle gitmeyi sevdiğim bir kafe. Burada dostlarınızla buluşup, keyifli bir vakit geçirebilirsiniz. İçerideki kitaplara ve dergilere göz atabilirsiniz. Çalışanları çok hoş sohbet ve güler yüzlü insanlar. Ardıç; Ankara‘da gitmeyi en çok sevdiğim kitap kafelerden. Yolunuz Kızılay’a düşerse, mutlaka sizlerin de uğramasını isterim.

Yeşilçam Turkuaz Bahçe

  • Rotamı Kızılay’dan Hamamönü’ne çeviriyorum şimdi. Burası da, Hamamönü’nde bir kafe. Ankara’ya ilk geldiğim zamanlarda keşfettiğim ve beğendiğim bir yer. Özellikle Yeşilçam ve nostalji sevenlerin çok beğeneceğini düşünüyorum. Ben burada, daha önce birden çok kez yemek yedim. Ama daha çok, kahve içmeye gittiğim bir yer. Türk kahveleri çok güzel. Hem kafenin girişinde hem de içeride, Yeşilçam oyuncularının ve Yeşilçam filmlerinin afişleri var. Eski zamanlara gitmek ve sakin, huzurlu bir vakit geçirmek istiyorsanız, Hamamönü’nde Yeşilçam Turkuaz Bahçe’ye gitmenizi mutlaka tavsiye ederim.

Coffee Well – Beşevler

  • Beşevler’de yeni açılan bir kafe. Kış tam anlamıyla bitmeden keşfetmiştim burayı da. Kuzenim Kıbrıs’tan geldiğinde, Bahçelievler’e gidelim demişti. O gün, Bahçelievler’e yürüyerek gidelim demiştik ve burada bir kahve molası vermiştik. Kahvelerini çok beğeniyorum ve tabi ki ortamlarını da. Sakin ve ferah bir ortamları var genellikle. İsterseniz kitabınızı alıp, kahvenizi yudumlayabilir isterseniz de arkadaşlarınızla burada buluşabilirsiniz. Kendinize küçük bir kahve molası vermek için harika bir kafe. Yolunuz Beşevler’e düşerse, buraya uğramayı unutmayın.

Carmelo Coffee – Kızılay

  • Burası benim, Kızılay’da iken en sık gittiğim kafelerden. Kahvelerini, limonatalarını -özellikle de çilekli limonatasını- ve pastalarını çok sevdiğim bir kafe. Hem taze hem de çok lezzetli, tam damak tadıma uygun pastaları var. Ben genelde pasta çok sık yemiyorum. Ama canım pasta-kahve ya da pasta-limonata çektiğinde, kendimi Carmelo’da buluyorum. Buranın da ortamı, sakin ve genelde çok fazla kalabalık olmuyor. Fiyat olarak da gayet uygun.

Nadas Cafe Pub

  • Ankara’da en sevdiğim ve sıklıkla gittiğim yerlerden biri; Nadas Cafe Pub. Ankara’ya taşındığımda, ilk olarak keşfettiğim mekanlardan biri. Ne zaman Nadas’a gitsem, aklıma Ankara‘daki ilk yıllarım geliyor. Sanırım o sıcaklığı, geçmiş yıllara duyduğum özlemi hatırlattığı için seviyorum burayı. Yemekleri ve müzikleriyle de bana hitap eden yerlerden biri. Nadas’a her gittiğimde, mutlaka Shazam ile birkaç şarkı keşfetmeden eve dönmüyorum. Öyle güzel playlistleri var çünkü. İyi müzik, iyi yemek ve hatırı sayılır buluşmalar için bence güzel bir alternatif. Çok sesli bir ortam olmadığı için karşınızdakini de rahatlıkla duyabilirsiniz. İster tek başına isterseniz arkadaşlarınızla vakit geçirebileceğiniz, hoş bir ortam. Tavsiyemdir.

Yukarıda sizlerle, Ankara’da beğendiğim mekan önerilerini paylaştım. Part 2’de de, ilk kez keşfettiğim ve memnun kaldığım mekanları, sizlere de fikir olması açısından paylaşacağım. Sizin de önerilerinizi mutlaka bekliyor olacağım.

Saç boyama, saç bakımı, tanıtım yazıları, pr & marka iş birlikleri ya da aklınıza gelebilecek birçok konuda merak ettikleriniz ve danışmak istedikleriniz için bana aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Mail: ebrubektasoglu@gmail.com

Facebook

Tumblr

Instagram

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir