kendine dönmek
Deneyim,  Kişisel Gelişim

Kendine dön…

”Sırtını dünyaya döndü, önünde dünyayı gördü.”

Ferit Edgü

Kendimize vakit ayırmak ve kalbimizin sesini dinlemek için dünyayı bazen sessize almak gerekiyor. Hayatımızın hiçbir döneminde iç sesimize bu kadar kulak verebildiğimiz ve kendimize dönebildiğimiz bir zaman daha olmamıştı.

Hepimiz sürekli tüketim halinde olmayı bir kenara bırakıp sahip olduklarımıza ve sağlığımıza odaklandık. Çünkü gerçekte kıymetli olan da buydu. Nesneler gelip geçiciydi. Kendimizin ve sevdiklerimizin ne kadar değerli olduğunun farkına vardık. Biz, dünyanın bize sunulandan ibaret olduğunu düşünürken aslında gerçek dünyayı içimizde ve evimizde keşfettik.

Sırtımızı dünyaya dönmekle hayattan bir şeyler kaçırmış olmuyoruz. Bize yetecek kadar eşyamız olduğu halde yenilerini satın almamak ya da yeteri kadar kıyafetimiz olmasına rağmen modayı takip etmemek, yeni kıyafetler almamak bizi eksiltmiyor. Bizi eşyalarımız ve kıyafetlerimiz değerli kılmıyor. Düşüncelerimizle, karakterimizle ve tecrübelerimizle varız. Tüketmeden var olabiliriz. Her gördüğümüzü almak zorunda değiliz. Hayattan verim almak, kendinize ve sevdiklerinize odaklanmak istiyorsanız zihninizi yoran her şeyden uzaklaşın.

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir