Öneri

Ücretsiz Stok Fotoğraf İndirebileceğiniz Siteler

Yepyeni bir yazıdan herkese merhabalar.

Bugünkü yazımda; ücretsiz stok fotoğraf indirebileceğiniz siteleri, sizinle paylaşmak istedim.

İster sosyal medya tasarımlarınızda ister afiş, broşür vb. tasarlarken, mutlaka stok fotoğrafa ihtiyacınız olmuştur. Ben de hem tasarım yaparken hem de blog yazılarımı süslerken, kimi zaman stok fotoğraf kullanmayı tercih ediyorum. İşte, ücretsiz stok fotoğraf indirebileceğiniz, en iyi siteler:

1- Freepik

Listenin başına, en beğendiğim stok fotoğraf sitesini eklemek istedim. Freepik; stok fotoğraf çeşitliliği açısından, bana göre en iyi site. Birbirinden farklı birçok konuda, yüksek çözünürlüklü ve profesyonel fotoğrafları, Freepik’te bulabilirsiniz.

2- Pexels

Pexels; daha çok blog makaleleri için kullandığım bir stok fotoğraf sitesi. Bu sitede de, aradığınız birçok konu için ücretsiz, yüksek çözünürlüklü stok fotoğraflar mevcut. Pexels’i şu açıdan da seviyorum; Freepik’e göre daha doğal fotoğrafları da bulabileceğiniz bir stok fotoğraf sitesi. Pexels’te birden çok fotoğrafçı ve içerik üreticisi var. Onların çektikleri doğal, içten ve stok fotoğraf gibi durmayan birçok fotoğrafı, ücretsiz ve dilediğiniz boyutta indirebilirsiniz.

3- Pixabay

Pixabay’de de, tıpkı Pexels’te olduğu gibi, doğal, içten fotoğraflar bulabilir, telifsiz ve ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Fotoğraf çeşitliliği açısından, bana Pexels daha kullanışlı geliyor. Kimi zaman, Pexels’te istediğim görseli bulamadığımda, genelde Pixabay’e bakıyorum ama orada da çok fazla fotoğraf bulamıyorum. Bu nedenle, nadiren de olsa Pixabay’i de kullanıyorum. Sizin de alternatif olması açısından aklınızda bulunsun.

Benim en sık kullandığım ve sizinle de paylaşmak istediğim stok fotoğraf siteleri bunlardı. Bu sitelerde, ücretli, premium görseller de mevcut. Bu sitelerden herhangi bir görsel indirmeden önce, görselin ücretsiz olup olmadığını mutlaka kontrol etmenizi tavsiye ederim. Sizin de önerileriniz varsa, yorum kısmında veya Instagram sayfamdan benimle paylaşabilirsiniz.

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.