Audrey Hepburn
Deneyim,  Kişisel Gelişim

Audrey Hepburn’den Kadınlara Güç Katan 12 Söz

Pembeyi seviyorum. Kahkaha atmanın en güçlü kalori yakıcı olduğuna inanıyorum. Öpüşmek de öyle. Her şey rayından çıkmışken, güçlü durmanın erdemiyse paha biçilemez.

Mutlu olan kadın, en güzel görünen kadındır.

Yarının yeni bir gün olduğunu düşünerek yaşarım çünkü mucizelere inanırım.

Hiçbir şey imkansız değildir. İmkansızlığın içerisinde bile imkan var.

Anca yaş aldıkça iki ele sahip olduğunuzun farkına varabiliyorsunuz. Biriyle kendinize yardımcı oluyorsunuz, diğeriyle başkalarına.

Hayatta tutunacak en iyi şey birbirimiziz.

Bir insanı, başkalarının onun hakkında söylediklerinden çok, onun başkaları hakkında söylediklerinden tanırsın.

Nasıl yaşanacağını, kenarda durup izlemeden dünyanın nasıl hem içinde hem dışında olunacağını öğrendim. Bir daha asla ama asla hayattan kaçmayacağım. Aşktan da.

Sesini iyi ayarla. Neden değiştiresin ki? Kavga esnasında yükseltince daha mı haklı oluyorsun? Herkesin bir yaratılış sesi var, kendini tanı ve mutlu ol.

Hayatı hayat yapan en önemli şey “mutlu olmak” tır. İşte bu, tüm sorunların en gizli anahtarıdır.

Sık sık yalnız kalmalıyım. Cumartesi gecesinden pazartesi sabahına kadar evimde tek başıma olduğumda gayet mutlu olabilirim. Bu yalnızlık belki de benim uzun yol için en etkili yakıtım.

Eğer güzel gözlerin olmasını istiyorsan, insanlara iyilikle bak. Eğer saçların güzel olsun istiyorsan, bırak çocuklar ellerini geçirsin saçlarından. İnce bir bedense isteğin ekmeğini açlarla bölüş. Ve güzel dudaklara sahip olmak için sadece güzel sözler söyle.

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir