Papatya suyuyla saç rengi açma
Deneyim,  Kişisel Bakım

Doğal Yöntemle Saç Rengi Nasıl Açılır?

Yepyeni bir yazıdan daha herkese merhabalar! Yazıma başlamadan önce 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı coşkuyla ve neşeyle kutluyorum.

Umuyorum, bu zor günleri birlikte atlatıp daha büyük bir coşkuyla, hep bir arada kutlayacağımız bayramlarımıza yeniden kavuşacağız. Kalplerimiz bir olsun, sağlık olsun, o günler de sabırla gelecek, ben buna yürekten inanıyorum.

Bugünkü yazımda size doğal yöntemle saçın rengini nasıl açabileceğinizden bahsedeceğim. Saç rengini açma konusunda Instagram DM üzerinden bana çok soru geldi. Öncelikle ilginize teşekkür ediyorum ve saçınızın rengini doğal olarak nasıl açabileceğinize geçmek istiyorum.

Saçınızın rengini papatya suyuyla açabilirsiniz. 💛

Ben bu yöntemi yıllar önce yaz mevsiminde denemiştim ve güzel sonuçlar almıştım. Eğer saçınızın rengini; yıpratmadan, saçınıza bakım yaparak açmak istiyorsanız papatya suyu şahane bir yöntem. Fakat saçınızın rengi çok koyuysa ne yazık ki papatya suyu gözle görülür bir etki yaratmıyor. Örneğin; saçınız siyah ya da kahverengi ise papatya suyunun saçınızın rengini çok değiştirmesini beklememelisiniz. Ancak saçınıza bakım yapmak açısından da papatya suyunu değerlendirebilirsiniz.

Eğer saçınızın rengi açık kestane, kumral ya da sarıya yakın bir tonda ise papatya suyuyla saç renginizi birkaç ton daha açabilirsiniz. Bunun için aktardan kurutulmuş papatya almanız gerekiyor.

Kurutulmuş papatyayı tıpkı siyah çayı demler gibi demlikte kaynatıp ardından dibe çöken papatyaları süzüp papatya suyunu soğumaya bırakmalısınız. Sonra soğuyan papatya suyunu saçınızın açmak istediğiniz yerlerine ya da saçınıza komple ellerinizle yedirebilirsiniz. Ardından balkona çıkıp saçlarınızı güneşe dönüp kurutmanız yeterli.

Bu işlemi güneşli bir günde yapmanız gerekiyor. Saçınızın rengini istediğiniz tona getirene kadar bu yöntemi deneyebilirsiniz.

Ben genellikle saçlarım temiz değilken papatya suyunu saçlarıma yedirip, güneşte saçlarımı kuruturdum. Akşam üzeri de duşta saçlarımı şampuanlayıp, güzelce temizleyip sonra tekrar kuruturdum.

Şimdi saçlarımda boya olduğu için bu yöntemi uygulamıyorum ancak bir ara saçlarıma bakım yapma amaçlı papatya suyuyla saçlarımı yıkama niyetim var. Hazır Ankara’ya yaz gelmişken bence tam zamanı. 🌞

Umuyorum, bu yazım sizin için faydalı olmuştur. Eğer yazımın size bir katkısı olduysa, yorum kısmında görüşlerinizi belirtebilirsiniz. Sizin bildiğiniz saç rengi açma yöntemleri varsa da yorum kısmında benimle paylaşabilirsiniz.

Beni sosyal medya sayfalarımda da takip edebilirsiniz. İletişimde kalmak dileğiyle.

Facebook Twitter Instagram Instagram Blog Tumblr

Ebru Bektaşoğlu

Facebook Yorumları
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir