Duyuru

Instagram Hesabım Hakkında Açıklama

Herkese merhabalar arkadaşlar,

21.04.2022 tarihinde, saat 13.00 gibi @ebrubektasoglucom kullanıcı adlı Instagram hesabım, Instagram tarafından kapatıldı.

Merak edip bir şekilde iletişime geçmeye çalışan ve bu süreçte yanımda olduğunu hissettiren tüm dostlarıma teşekkür ederim.

Bazı arkadaşlarım bana ”Beni mi engelledin, hesabını mı kapattın vb.” mesajlar gönderdiler. Ancak kimseyi engellemedim ve hesabımı da kendim kapatmadım. Lütfen yanlış bir algıya kapılmayın, geçici olarak kapatılan @ebrubektasoglucom adlı hesabımı engellemeyin ya da şikayet etmeyin.

Bununla ilgili Instagram’da, gerekli adımları takip ettiğimde, Instagram bana ”Hesabın koşullarımızı ihlal ettiğin için kapatıldı.” bildirimini gönderdi. ”Hesabınız başka birini taklit ettiği için kapatılmıştır.” denildi.

Oysa ben bu zamana kadar hiçbir şekilde, Instagram Topluluk Kurallarını ihlal etmedim. Bu konuda Instagram’dan bir kere bile uyarı almadım. Bununla birlikte, sayfam şahsıma aittir ve kimseyi taklit etmemekle birlikte, sayfamda yalnızca ilgi alanlarım doğrultusunda içerik ürettiğimi ve insanlara bu konuda fayda sağladığımı da belirtmek istiyorum.

İnternette bu durumla ilgili araştırma yaptığımda, benzer şekilde mağdur olan çok fazla insan olduğunu gördüm. Hatta siz de araştırabilirsiniz. Hiçbir virüslü link vb. tıklamadığım halde başıma böyle bir olayın gelmesi, beni hem şaşırttı hem de sizlere ulaşamadığım ve aramızdaki iletişimin kesilmesi nedeniyle beni derinden üzdü.

Hesabımı geri açma sürecimin uzayabileceğini düşünerek, olası yanlış anlaşılmaları engellemek adına bugün sizler için bloğumda bir açıklama metni yayımlamak istedim.

Bu süreçte, birkaç arkadaşımla birlikte, hesabımı geri açma konusunda, elimizden geleni yapacağımızdan endişeniz olmasın.

Zamanımın çoğunu ayırdığım, bloğumla paralel bir şekilde içerik ürettiğim, bir bebek gibi büyüttüğüm sayfamın yeniden açılması ve sizlerle iletişimimize kaldığımız yerden devam edebilmek için iki gündür uğraşmaktayız.

Hem Instagram sayfam hem bloğum, benim hayatımın büyük bir alanını kaplıyor. Ben burada içerik üretmek ve sizlerin sorularını yanıtlamak adına, dürüst olmam gerekirse, çok istesem de tam zamanlı bir işe bile girmeyi erteledim. Son zamanlarda hesabımın hızla büyümesi, gönderilerimin binlerce beğeni alması, keşfette binlerce görüntülenme elde etmek, 8316 takipçiye ulaşmak ve sizlerden aldığım teşekkür mesajları, benim bu uğurda en büyük motivasyonumdur.

İnsanız, hepimizin hayatında iniş çıkışlar olabiliyor. Ben de kimi zaman, içinden çıkamayacağım bir durum olduğunda, sizlerin desteğiyle yeniden doğruluyorum ve bu yola nasıl ve neden başladığımı hatırlayıp, yapmak istediklerimi bu azimle yapıyorum.

Sizler tarafından benimsenmek, güzel ve motive edici mesajlar almak, sevilmek ve merak edilmek, gerçekten onur ve mutluluk verici. İyi ki bu yola çıkmışım diyorum ve iyi ki sizlerle yolum kesişmiş.

Acısız büyüme olmazmış. Çıktığım yolda, elbette önüme engeller çıkacaktı. Ancak önüme hangi engel çıkarsa çıksın, hiçbirinin beni yolumdan etmeyeceğini, kendim olmaktan ve hayallerim için çabalamaktan vazgeçmeyeceğimi, bilmenizi isterim.

Bugüne kadar yaşadığım tüm zorlukları, mücadeleci ve asla pes etmeyen bir ruhla aştım. Ailem, sevdiklerim ve arkadaşlarımın desteğiyle. Ben inanıyorum ki bu zorlu günleri de birlikte atlatacağız.

Bana bu konuda yardımcı olan arkadaşlarımın çoğu, hesabımın şikayet ettirilerek kapatılmış olabileceğini söylediler. Eğer böyle bir durum varsa, beni kimin neden şikayet etmek isteyeceği, hayatta güzel şeyler, iyilikler varken, neden böyle bir şeyle uğraşıldığını inanın anlamak güç. İnsanın aklına bir sürü ihtimal gelebiliyor ancak şu an için inanın tek isteğim; hesabımı geri açabilmek. Sizden ayrı kaldığım, koptuğum her dakika, sanki bir boşluğa çekiliyormuşum gibi hissediyorum. Gün içinde sizinle konuşmaya o kadar alışmışım ki. Tüm kalbimle ve içtenliğimle söylemek istiyorum; sizleri şu iki günde çok özledim.

Hesabımı geri açma sürem ne kadar uzar bilemiyorum fakat umudum en kısa sürede açılması yönünde. Bu süreçte, bloğumda içeriklerimi yayımlamaya devam edeceğim.

Bana bloğum aracılığıyla ulaşmak isterseniz, yazılarımın hemen aşağısında yer alan Facebook yorumları kısmını kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, Facebook yorumlarının da hemen aşağısında yer alan ”Bir Cevap Yazın” kısmından gerekli bilgileri doldurup, Yorum Gönder butonuna tıklayıp, mesajlarınızı gönderebilirsiniz.

Bunun haricinde aşağıda bana ulaşabileceğiniz diğer iletişim kanallarını sizlerle paylaşıyorum:

Facebook adresim: https://www.facebook.com/bektasogluebru Direkt tıklayıp ulaşabilmeniz için şuraya tıklayabilirsiniz.

Twitter adresim: https://twitter.com/ebrubektasoglu Direkt tıklayıp ulaşabilmeniz için şuraya tıklayabilirsiniz.

Tumblr kullananlar için https://ebrubektasoglu.tumblr.com/ Direkt tıklayıp ulaşabilmeniz için şuraya tıklayabilirsiniz.

Linkedin adresim https://tr.linkedin.com/in/bektasogluebru Direkt tıklayıp ulaşabilmeniz için şuraya tıklayabilirsiniz.

Instagram’da şu an için @ebrubektasoglucom ve @ebru.bektasoglu haricinde farklı bir hesabım yoktur. Bu ikisinin haricinde hiçbir hesaba itibar etmeyin. Bir süre Instagram’a girmeyeceğim için bana ulaşmak isterseniz, lütfen Instagram dışında saydığım iletişim kanallarını tercih ediniz.

Soru, görüş, öneri ve mesajlarınız için ebrubektasoglu@gmail.com mail adresimden de bana ulaşabilirsiniz.

Yukarıda saydığım iletişim kanallarının haricinde, sahte bir hesap görürseniz lütfen itibar etmeyiniz. Bana ulaşabileceğiniz tüm mecraların listesi yukarıdaki gibidir.

Yeniden aranızda olacağım günü sabırsızlıkla bekliyor olacağım.

Sizleri çok sevdiğimi bi’ an olsun unutmayın.

Yolu sevgiden geçenlerle, aynı yolda yürümek dileğiyle…

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.